Jak jste se k členství v kynologickém klubu dostala?

K tomuto koníčku jsem přišla náhodou. Kdysi jsem jezdila závodně na koni, ale potom jsem dost ošklivě spadla a mamka řekla dost. Protože jsem ale odmalička hodně fixovaná na zvířata, snažila jsem se vybrat koníček s nimi spojený. Když přišla kamarádka, která měla psa a navrhla mi jednoho si také pořídit, začala jsem ukecávat mamku, že tohle by přece šlo, že tady mi žádné nebezpečí nehrozí.

Jak dlouho se tomu věnujete?

Budou to tři roky. V současnosti jsem členkou kynologického klubu v Příboře, ale byla jsem také například v Ostravě nebo Veřovicích. Kromě toho také pomáhám cvičit psy v Kopřivnici nebo Skotnici.

Návštěvníci Voříškiády mohou vidět nejen to, co všechno umí váš pes, ale také jim ochotně radíte. Co všechno tedy ovládáte?

Tady s mým psem Arrowem předvádíme triky z dog dancingu, poslušnost a nějakou agility. Té se sice nevěnujeme naplno, ale občas jsme si zaskákali, takže překážky ani tunely nám nevadí. Kromě toho se snažím poradit majitelům pejsků, jak je přimět přeskočit překážky, přejít lávky, prostě jak s nimi co nejlépe pracovat.

Sama máte krásného psa. Účastníte se soutěží? Co nějaké úspěchy?

Arrow je tříletá border colie, ale přestože je tak mladý, je velmi šikovný. Párkrát už jsme spolu závodili, nyní jej připravuji na zkoušky. Jinak chodíme na výstavy, a to jak národní, tak klubové. Arrow už má titul čekatele českého šampiona. Teď tedy musíme udělat pracovní zkoušku proto, aby ho dostal.

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Souhlasíte s tímto tvrzením?

Pro mě je Arrow opravdu nejlepší kamarád. Dokonale mi totiž rozumí. Mnoho lidí se dneska snaží psy polidšťovat, ale oni»tomu vlastně nerozumí. Musí se s nimi pracovat podle jejich gest, naučit se je číst. Pak si spolu dokonale rozumí.