Letní výletiště by měli dělníci opustit v listopadu a zastupitelé by rádi do konce letošního roku našli nového nájemce. Proto na posledním zasedání zastupitelstva 1. října dostali představitelé obce návrh smlouvy o pronájmu koupaliště. Do 20. října mohou sdělit své připomínky, nové náměty a smlouva by se měla schvalovat na příští schůzi zastupitelů.

Celý areál místního koupaliště prochází od léta rozsáhlou rekonstrukcí. Opravit se musela opravit především bazénová vana, která v minulosti propouštěla mnoho vody, na což obec doplácela nemalé peníze. Ta dostane na povrch novou speciální fólii. Z obecní kasy jde na obnovu celého areálu částka čtyř milionu korun a opravy se dočká nejen technické zázemí, ale také i chodníky, altány, či veřejné osvětlení. Nedořešené jsou i nadále závazky mezi posledním nájemcem a obcí. Ten byl přizván na poslední zasedání zastupitelstva minulý týden, na které ovšem nedorazil. Rekonstrukce bzénu měla původně začít již v lednu, ale byrokratické záležitosti opravy oddálily.

„Proces výběrového řízení na zhotovitele stavby a získávání finančních prostředků je dosti náročný. Museli jsme řešit od ledna projektové dokumentace, stavební povolení a jiné záležitosti, což se nám protáhlo na nějakých šest měsíců. Bohužel to dopadlo tak, že přes léto, kdy by se lidi chtěli koupat musíme rekonstruovat.“ zdůvodnil nedávno důvod letní rekonstrukce Petr Jorpalidis, místostarosta obce.