„Chystáme celkovou rekonstrukci areálu, která se bude týkat chodníků, příjezdové cesty, osvětlení, laviček,“ nastínil místostarosta Mořkova Petr Jorpalidis. Podle informací Deníku by se rekonstrukce měla týkat také amfiteátru a částečně i bazénové vany.

Celkové náklady na rekonstrukci vzejdou až z výběrového řízení na dodavatele stavby. Mořkov má ale již nyní jistých devět milionů korun, které dokázal prosadit při takzvaném „porcování medvěda“ v Parlamentu České republiky jeho poslanec Pavel Hrnčíř.

Mořkovské koupaliště patřilo v osmdesátých letech k nejvyhledávanějším právě kvůli modernímu autokempu, díky kterému poskytovalo skvělé zázemí. Koncem osmdesátých let do areálu jezdily stovky lidí, i z dalekého okolí, kvůli různým, zejména hudebním akcím. Na zašlou slávu navázalo koupaliště prakticky až v roce 2003. „Tenkrát se rekonstruovala hlavně bazénová vana, občerstvení a bufety. A také částečně čistička,“ připomněl tehdejší provozovatel mořkovského koupaliště Rudolf Korčák, jenž provozuje koupaliště v Příboře.