O tom, že stát se prostřednictvím Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových rozhodl prodat pozemky pod velkým skokanským můstkem na Horečkách ve Frenštátě pod Radhoštěm a v okolí můstku hovoří již delší dobu.

Ve čtvrtek už museli zastupitelé nějak rozhodnout. Stát totiž již dříve nabídl pozemky k odkupu TJ Frenštát, vlastníkovi skokanských můstků, za zhruba 2,3 milionu korun, tělovýchovná jednota ale nabídku nepřijala, neboť tolik peněz nemá.

Úřad pro zastupování státu proto vyhlásil výběrové řízení s aukcí, a když se nikdo nepřihlásil, vyhlásil v dubnu druhé kolo. Případnou účastí města v tomto výběrovém řízení, v němž stát nabízí pozemky za 2,271 milionu korun, se ve čtvrtek 4. května zabývali zastupitelé Frenštátu pod Radhoštěm. Ti většinou hlasů schválili, že město se výběrového řízení s následnou aukcí nezúčastní.

Předseda skokanského oddílu TJ Frenštát Roman Klíma již dříve uvedl, že je reálná hrozba, že pozemky někdo koupí a dá tak vysoký nájem, že to TJ neutáhne, nebo bude chtít odstranit stavbu. Město zatím vyčkává.