Do domu, který je v majetku společenství vlastníků, se muž nastěhoval v říjnu. „Slyšel jsem, že tam má malý byt, který platila jeho vnučka,“ uvedl muž z Nového Jičína, který se s dotyčným mužem z Žižkové ulice zná již delší dobu.

Dům stojí naproti nákupního centra, za ním jsou zahrádky. Podle předsedkyně společenství vlastníků tohoto domu Ivany Čanecké jsou zahrádky v soukromém vlastnictví, v zadní části domu je ale společný dvorek.

Ivana Čanecká už měla možnost se s novým sousedem setkat, vytiskla pro něj stanovy společenství vlastníků a upozornila ho na pravidelné platby, kterými vlastníci přispívají do fondu pro případné opravy společných částí domu.

„Také jsem ho upozornila, že na chodbě ani v jiných společných částech nebude shromažďovat žádný odpad. Ale vím, že už nosí v taškách nějaké věci do bytu,“ poznamenala Ivana Čanecká a vyslovila obavu, aby se v domě nezačalo dít něco podobného, jako v předchozím bydlišti nového spolubydlícího.

V domě na Žižkově ulici muž zaplnil místnosti i okolí domu různými věcmi, které nanosil z okolí, domem se prakticky dalo projít jen prošlapanými úzkými chodbičkami. Další skládku do výše zhruba dvou metrů měl muž v nedaleké zahradě.