Pouhých čtrnáct dnů vydržely na hrobě v květináčích kosodřeviny, které tam zasadila jedna obyvatelka Oder, jež si nepřála uvést jméno. „Potom se mi někdo pomstí, třeba právě na tom hrobě,“ vysvětlila důvody utajení žena. Nové kosodřeviny asi za sedm set korun koupila kvůli tomu, že ty které tam měla předtím, jí někdo z hrobu rovněž ukradl. „Jedna paní mi říkala, že jí na hrobě nezůstalo téměř nic. A pokud jsem dobře slyšela, tak na úřadě si stěžoval už snad sedm lidí kvůli tomu, že jim někdo něco ukradl z hrobu,“ pokračovala rozhořčená majitelka hrobu. Zhruba v půli týdne prý na hřbitově zahlédla skupinku dětí, která se motala kolem hrobů. Někteří jedinci prý ničili výzdobu na hrobech, a když je napomenula, odešli.

O skupince nezletilců, která chodí na oderský hřbitov, již slyšela také Petra Holišová, zastupující společnost SLUMEKO, která má oderský hřbitov ve své správě. „Víme, že tam některé děti chodí,“ poznamenala. O krádežích na hrobech v poslední době však neslyšela. „Jestli někdo něco hlásil na úřad, zatím nevím, protože pracovník, který to má na starosti, má dovolenou,“ uvedla.

To, že se na hřbitově v Odrách dějí nepravosti, ale Holišová připustila. „Víme, že tam byly již loni nějaké krádeže, a dokonce tam jedna majitelka měla poškozený hrob. Říkala, že se jí to stalo už potřetí,“ upřesnila Holišová.

SLUMEKO jako správce po přechodu na letní čas hřbitov odemyká v šest hodin ráno a uzamyká ve 20 hodin. „To ale nezabrání tomu, aby se tam někdo dostal. V zadní části hřbitova, kde je stará márnice, je jenom branka a plot, který se dá snadno překonat. Nevím, jak by se dalo zamezit tomu, aby tam někdo kradl a podobně,“ přemýšlela nahlas Holišová.

Případ krádeží na hřbitově zaznamenali nedávno i v Novém Jičíně. Přímo při krádeži tam přistihli pětasedmdesátiletou ženu, která brala kytice z cizích hrobů.