VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na kluziště si musí bruslaři počkat

Ačkoliv jsou práce na obnově ledové plochy ve Frenštátě pod Radhoštěm v plném proudu, první bruslaři se na ní budou prohánět až v příští sezoně.

26.10.2016
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Libor Plíhal

Původně se předpokládalo, že by se s bruslením ve Frenštátě pod Radhoštěm mohlo začít již tuto zimu. Jak ale v minulých dnech informovala mluvčí frenštátské radnice Iva Vašendová, město musí dodržet veškerá ustanovení a lhůty dané zákonem, a proto nemůže realizaci projektu nijak uspíšit.

„Řešily se technické a technologické podmínky projektu tak, aby nedocházelo k navyšování nákladů projektu, včetně následných provozních nákladů," vysvětlil Jiří Berger z odboru investic a rozvoje frenštátského městského úřadu, jenž dále doplnil: „Hledala se také optimální místa pro připojení nové přípojky vysokého napětí a trafostanice, umístění a velikost parkovací plochy v areálu a mnohé další."

První etapa projektu s předpokládanými finančními náklady ve výši osmnácti milionů korun počítá nejen s vybudováním kluziště o rozměrech 56 krát 26 metrů ve Sportovním areálu pod Horečkami, ale také se stavebními úpravami části stávající provozní budovy s místností pro návštěvníky i sociálním zázemím.

O velikosti ledové plochy se přitom na zasedání zastupitelstva města vedly vášnivé diskuse, přičemž na tom zářijovém schválilo „pouhých" jedenáct zastupitelů zmenšení kluziště o celé dva metry na délku i šířku. „Zmenšení ledové plochy umožní běžné bruslení veřejnosti, tréninky a hokejová utkání. Jedná se o standardní úroveň velikosti hokejového hřiště," nechal se slyšet místostarosta města Pavel Mička s tím, že tento krok přinese nejen snížení pořizovacích nákladů až o sedm set tisíc korun, ale následně také úsporu nákladů spojených s provozem ledové plochy.

„Projekt obnovy bruslení se nyní nachází ve fázi, kdy by mělo být na přelomu měsíce října a listopadu vydáno územní rozhodnutí. Zároveň je dokončována projektová dokumentace pro vydání stavebního povolení pro realizaci stavby," nastínila aktuální podobu projektu Iva Vašendová. Podle ní se uskuteční výběrové řízení v období od listopadu do prvního měsíce příštího roku. Pokud počasí dovolí, se samotnou stavbou chtějí ve Frenštátě pod Radhoštěm začít v dubnu 2017 a hotovo by mohlo být přibližně za čtyři měsíce od jejího zahájení.

Město však s výstavbou kluziště v realizačních projektech ještě zdaleka nekončí. Již nyní hledá další finanční možnosti pro pokračování rozvoje celého sportovního areálu. „Rádi bychom otevřeli diskuzi s širokou veřejností o možnostech využití dalších částí areálu, aby přinesl občanům co nejširší možnosti kvalitně stráveného volného času," doplnil na závěr frenštátský místostarosta.

KLUZIŠTĚ OTEVŘOU NEJDŘÍVE V ŘÍJNU 2017 Jisté je ale jedno, příznivci zimního klouzání ve městě pod Radhoštěm musí nechat brusle ještě hluboko ve svých skříních. Vytáhnout je budou moci nejdříve v říjnu příštího roku.

Autor: Ivana Reková

26.10.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení