V těchto dnech se usilovně pracuje na realizaci projektů regenerace městských bytových domů na Štramberské ulici, s číslem popisným 1132 až 1134, a na Alšově ulici, číslo popisné 1139 až 1146.

„V loňském roce zde proběhla výměna oken a vstupních dveří, letos v srpnu byla dokončena výměna výtahů a nyní probíhá zateplení obvodových plášťů, sanace a izolace sklepních prostor,“ připomněla mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková s tím, že náklady na tyto tři dílčí projekty se pohybují kolem 70 milionů korun, přičemž dotace pokryje méně než polovinu způsobilých výdajů.

Rekonstrukcí by se měly dočkat i další byty, nejen ty městské. Do Integrovaného plánu rozvoje jsou totiž zahrnuty také projekty bytových družstev Máchova 1132 a Štramberská 1126. Zmiňovaná regenerace se však netýká jen samotných domů, ale také jejich okolí. Vloni bylo na ulici Štramberská vybudováno 57 nových parkovacích stání, chodníky, veřejné osvětlení a dešťová kanalizace.

Rovněž došlo k úpravám zeleně a byl doplněn městský mobiliář. Náklady na realizaci projektu se vyšplhaly na více než 25 milionů korun, z nichž 21 milionů zajistila dotace. „Druhá etapa revitalizace veřejných prostranství na sídlišti Jih je již projednána s občany, projekčně zpracována a ještě letos bude vypsána soutěž na firmu, která na jaře zahájí stavební práce,“ dodala Petříčková.