Práce v objektu studéneckého úřadu potrvají až do první poloviny měsíce dubna. Hlavním cílem rekonstrukce je zlepšit dostupnost pracovišť, které mají návaznost na celý městský úřad. V přízemí budovy ještě nedávno fungovala banka, po jejím odchodu a následné rekonstrukci prostor, dojde k přesunům některých odborů.

„Podatelna, evidence, matriky včetně vedoucí odboru budou v prostorách banky, pokladna a informační centrum v prostorách stávajícího odboru vnitřních věcí,“ popsal změny tajemník Studénky Jiří Moskala. Hlavním kladem velkých změn je rozšíření pracoviště informačního centra, především prostorově. To uvítá především veřejnost. „Teď jsem zaznamenal, že klienti musí čekat ve vchodu před prosklenými dveřmi. Po rekonstrukci budou moct pracovníci vyřizovat záležitosti i ve větším počtu,“ poznamenal Moskala. Studenécké infocentrum rozšíří po rekonstrukci také své služby o vidimaci a legalizaci.

I přesto, že práce v budově jsou většího rozsahu, nikterak se nedotýkají provozu městského úřadu. Ten je uzavřen a bude tomu i v budoucnu, jen v mimo provozní dobu. Městský úřad Studénka je pro občany otevřen ve všechny pracovní dny, což neplatí o všech městech na Novojičínsku. „Některé úřady, třeba v Kopřivnici nebo ve Frenštátě pod Radhoštěm, mají úřad dokonce uzavřen pro veřejnost v pátek. Takže se domnívám, že námi poskytované služby jsou z hlediska rozsahu a času běžné, v souladu s potřebami úřadu a veřejnosti,“ uvedl tajemník města a dodal, že v pondělí a ve středu od svých zaměstnanců vyžadují, aby se v prvořadě věnovali klientům – občanům, a vyřídili prioritně právě jejich záležitosti. V tyto dny je provozní doba úřadu od osmé hodiny ranní až do páté odpolední. V úterý a ve čtvrtek se úřaduje do druhé odpolední a v pátek se končí ještě o hodinu dříve. Informační centrum je v provozu i v sobotu, a to do půl dvanácté dopoledne.