Připojit se na internet a najít si, co je ve městě k vidění, a kam vyrazit na výlet do okolí. Přesně takovou možnost budou mít od poloviny července turisté v Novém Jičíně. Město zprovozní bezplatnou wi-fi, jejíž signál by měl pokrýt minimálně dvě třetiny náměstí.

„Zařízení pro šíření signálu bude umístěno na Staré poště, jsme domluveni se soukromou firmou, že nám ho zapůjčí. Jediným nákladem města tak bude energie k jeho napájení," vysvětlil vedoucí organizačního odboru městského úřadu Zdeněk Petroš.

Doba připojení bude časově omezená, stejně jako limit pro příjem dat. Připojení na wi-fi bude možné ve střídavém režimu po dobu třiceti minut. Poté bude následovat hodinová pauza. „Cílem této služby, která začne fungovat 15. července, je zvýšit komfort pobytu ve městě hlavně turistům," dodal Zdeněk Petroš.

První místo

Masarykovo náměstí tak bude prvním místem v Novém Jičíně, kde budou mít lidé možnost připojení k bezplatné wi-fi. Do budoucna radnice plánuje rozšířit tuto službu i do jiných částí města.

O něco dále v rozsahu městské bezdrátové internetové sítě jsou ve Frýdku-Místku. Místní občané i turisté najdou wi-fi signál od loňského září nejen na obou náměstích. „Připojení je i na autobusovém nádraží, dále v okolí polikliniky, kina Petra Bezruče, na třídě T. G. Masaryka v blízkosti 1. ZŠ a frekventovaných autobusových zastávkách.

Bezdrátové a bezplatné internetové připojení je k dispozici také návštěvníkům aquaparku Olešná a přilehlého autokempu," informovala Jana Matějíková z frýdecko-místeckého magistrátu.

Jitka Holčáková