Omezení provozu na silnicích 0489, 04810 a 0484 při průjezdu Jeseníkem nad Odrou v délce 17 kilometrů. Silnice je uzavřena pro průjezd kvůli probíhajícím záchranným pracím po povodni. Do Jeseníku nad Odrou je zákaz vjezdu ze všech stran, výjimka platí pro obyvatele a složky integrovaného záchranného systému. Omezení má trvat do pátku 3. července do půlnoci.

Kvůli propadlé vozovce je uzavřen rovněž více než tříkilometrový úsek mezi křižovatkou ve Starém Jičíně – Dubu a Jeseníkem nad Odrou – Blahutovicemi. Také toto omezení potrvá do pátku 3. července do půlnoci. Ze stejného důvodu a do stejné doby bude omezen průjezd ze Starého Jičína do Starojické Lhoty.

Omezení do pátku 3. července půlnoci platí rovněž na výjezdech z Nového Jičína na Bludovice a Hodslavice a na místní část Žilinu a Životice u Nového Jičína.

Další uzavírky a omezení již nemají nic společného s povodní. Ve Fulneku – Děrném a na výjezdu z Fulneku na Opavu a Kujavy jsou omezení kvůli stavbě dálnice D 47, která mají trvat do konce letošního roku. Až do konce července má být uzavřena ulice Čs. Armády v Bílovci. Kvůli rekonstrukci mostu je omezení průjezdu v Tiché nedaleko křižovatky silnic III/4864 a I/58 (spojnicí mezi Frenštátem pod Radhoštěm a Kopřivnicí. Omezení na jeden jízdní pruh kvůli rekonstrukci mostu přes řeku Lomnou platí rovněž ve Frenštátě pod Radhoštěm na Střelniční ulici u pekárny Lomná. To má trvat do konce roku.