Lidé přispěli částkou 5 492 242 korun. Největší díl,, 5 221 232 korun, tvoří příspěvky do kasiček, kterých koledníci letos měli celkově 814. Dalších 69 433 korun poslali do Tříkrálové sbírky lidé on-line a 138 577 korun tvoří bezhotovostní příspěvky.

Nejvíce peněz letos získala Charita Kopřivnice, kde koledníci přinesli 1 299 463 korun. Následuje Charita Odry, které lidé přispěli částkou 1 190 149 korun. Charita Studénka získala v průběhu Tříkrálové sbírky 1 182 958 korun, Charita Nový Jičín 920 858 korun a Charita Frenštát pod Radhoštěm 835 814 korun.

Hladké Životice - obecní úřad. Ilustrační foto
V podmínce a přes to škodil dál. Muž na Novojičínsku obtěžoval manželský pár

Nejvyšší nárůst zaznamenali v Charitě Odry, kde loni získali od dárců o zhruba 400 tisíc korun méně. Ředitel Charity Odry Petr Kučerka vyjádřil všem dárcům velké poděkování. „Víme, jaká je doba, čekali jsme, jak to dopadne, a byli jsme velice překvapení. Lidé byli celkově štědřejší než loni a darovali mnohem více,“ řekl pro Deník Petr Kučerka s tím, že peníze použijí na obnovu a rozšíření půjčovny kompenzačních pomůcek, pro lidi bez přístřeší a na udržení a rozvoj služeb, které poskytují.

Automobilka Tatra Trucks. Ilustrační foto.
Automobilka Tatra Trucks v Kopřivnici vyrobila více aut a navýšila tržby

Například ve Frenštátě pod Radhoštěm použijí peníze na pořízení automobilu pro sestřičky, v Kopřivnici na podporu péče o seniory v terénní službě, v Novém Jičíně na přímou pomoc dětem ze znevýhodněného prostředí nebo na aktivity charitního rodinného klubu Hnízdo, ve Studénce třeba na výstavbu nové budovy – Domu svatého Jáchyma.

Tříkrálová sbírka se poprvé uskutečnila v roce 2000 v olomoucké arcidiecézi. Poté se rozšířila do celé České republiky. Letos koledníci chodili od 1. do 15. ledna.