V Suchdole nad Odrou je jedna z volebních místností také v budově úřadu městyse. Už před 14. hodinou před ní postávala skupinka lidí. Jedna z žen uvedla, že pokaždé jezdí volit hned ze začátku. „Jezdíme z Kletného, tak to chceme mít hned za sebou,“ uvedla žena. Podobně jako ona odvolil mezi prvními rovněž starosta Suchdola nad Odrou Richard Ehler. Zájem o volby od prvních minut zaznamenali rovněž v Kuníně. Podle zapisovatelky Evy Ruskové i tam už lidé čekali až se otevřou dveře volební místnosti.

V krajských volbách před čtyřmi roky bylo na Novojičínsku rovněž 166 okrsků, ze 123 968 oprávněných voličů jich přišlo k volebním urnám 39 061, což bylo 31,51 procenta. V okrese Nový Jičín zvítězilo seskupení ANO 2011 s 23,22 procenta platných hlasů před ČSSD s 16,17 procenta hlasů. Třetí skončila KDU-ČSL s 13,99 procenta hlasů, čtvrtá KSČM s 10,65 procenta hlasů a pátá ODS s 8,50 procenta hlasů. Nad pět procent se ještě dostala koalice SPD a SPO.

V jedenácti obcích na Novojičínsku lidé volí také v doplňovacích volbách od Senátu Parlamentu ČR. Volební urny jsou v 34 okrscích, a to v Heřmanicích u Oder, Heřmánkách, Jakubčovicích nad Odrou, Jeseníku nad Odrou, Luboměři, Mankovicích, Odrách, ve Spálově, Starém Jičíně, v Suchdole nad Odrou a ve Vražném. Tyto obce jsou zařazené do volebního obvodu číslo 63 – Přerov, kde je jedenáct kandidátů.

V minulých doplňovacích volbách pro obvod číslo 63 přišlo v obcích na Novojičínsku k volbám v 1. kole okolo 33 procent oprávněných voličů. Ti poslali do druhého kola Jitku Seitlovou a Antonína Prachaře. Druhé kolo už tak netáhlo, volit přišlo asi 12 procent oprávněných voličů. Do senátu se dostala Jitka Seitlová.