Česká pošta již dříve avizovala stěhování pobočky v Novém Jičíně. Informaci dostalo i vedení města, stejně tak se o tom dozvěděli občané. Mluvilo se o tom, že nová pobočka bude v novém OC Javor v ulici Gen. Hlaďa, což je nedaleko stávající pošty.

Nové obchodní centrum otevřelo počátkem listopadu 2022, ale pobočku v něm lidé hledali marně. Při otevření zazněla informace, že pošta některé další provozovny zřídí časem.

Odstraňování nevyhovujícího betonového krytu vozovky na stavbě dálnice D48 Bělotín-Rybí u Palačova, 18. dubna 2023.
VIDEO: Nová dálnice na Novojičínsku má nevyhovující beton. Musí se dělat znova

Mluvčí České pošty Ivo Vysoudil Deníku řekl, že v Novém Jičíně Česká pošta plánuje přestěhovat svou pobočku z původního místa do OC Javor v polovině letošního roku. „Bude ve zcela novém designu, který je zatím pouze na několika pobočkách v republice. Nabídne klientům také dvě specializované přepážky. Kapacity a služby budou odpovídat stavu na původní pobočce České pošty,“ slíbil Ivo Vysoudil.

Jiří Navrátil byl zproštěn obvinění ze znásilnění muže.
Policie odložila případ údajného znásilnění muže poslancem z MS kraje

Novojičínská pobočka bude mít zřejmě po přemístění podobný vzhled jako ta v Odrách, kterou pošta otevřela v listopadu 2022. Tehdy se jednalo teprve o třetí pobočku tohoto typu v Česku. Mluvčí Vysoudil ujistil, že stěhování by mělo probíhat bez omezení jakýchkoliv služeb a dostupnosti České pošty veřejnosti. „Podrobnosti stěhování však v tuto chvíli zatím nejsou známy,“ doplnil.