Staveniště, měsíční krajina či bojiště. Tak nějak pojmenovávají obyvatelé Kopřivnice současný vzhled centra jejich města. V Kopřivnici se staví a rekonstruuje snad vše, na co si člověk vzpomene.

Nejzásadnějšími změnami prochází hlavní tah městem. Následovat bude vybudování nového sjezdu do průmyslového parku a podle posledních informací radnice také rekonstrukce frekventované ulice Záhumenní.

Načasování město nezmění

Radost obyvatel z potřebných změn jen trošku kalí jejich načasování a pozastavení jiných důležitých projektů. Rekonstrukce Asi nikdy nebyla Kopřivnice tak rozkopaná jako v posledních měsících. Jedna rekonstrukce či stavební akce navazuje na druhou. ulice Záhumenní by se měla s největší pravděpodobností uskutečnit v letních měsících. Očekává se, že stavební práce přinesou omezení, která se dotknou nejen řidičů, ale i těch, kteří netrpělivě vyhlíželi slíbenou regulaci parkování v centru Kopřivnice. „Aby se dopravní podmínky ve městě ještě více nekomplikovaly, odložili radní plánované zavedení systému regulace parkování," potvrdila informaci tisková mluvčí kopřivnické radnice Lucie Petříčková.

Zmíněnou komunikaci vlastní kraj a ten získal dotaci na její opravu. Jelikož právě do ulice Záhumenní je momentálně svedena doprava z rekonstruované ulice Štefánikovy, snažili se radní vyjednat posunutí termínu.

„Kraj už ale bohužel vypsal výběrové řízení na dodavatele stavby, a proto není odložení realizace možné. Úsek mezi okružní křižovatkou v centru města a odbočkou k základní škole Alšova bude rekonstruován ještě letos v létě, navazující část, vedoucí ke křižovatce u Palárny, se opraví příští rok na jaře," přiblížil záměr Správy silnic Moravskoslezského kraje kopřivnický architekt Milan Šmíd.

První etapa si podle kopřivnického architekta vyžádá zhruba pět týdnů, kdy bude doprava v ulici Záhumenní svedena do jednoho jízdního pruhu.

Navzdory komplikacím vítá rekonstrukci jak vedení města, tak lidé. „Je dobře, že se kraj rozhodl proinvestovat přidělené finance také v Kopřivnici. Dojde zde sice k souběhu několika liniových staveb, nicméně povrch komunikace na Záhumenní již dlouhodobě opravu potřebuje. Abychom však řidičům situaci ještě více nekomplikovali, rozhodli jsme se odložit plánované spuštění systému regulace parkování v centrální části města až na příští rok," uvedl místostarosta Miroslav Kopečný. Reakce místních jsou podobné. „Je mi to víceméně jedno. Sice jsem na regulaci čekal, protože bydlíme v centru, ale když se musí stavět hned, tak co s tím nadělám," nechal se se smíchem slyšet Pavel Hora z Kopřivnice. Další z oslovených jeho názor sdílí. „Parkování je tady hrozné, ale opravu silnic vítám. Snad to ale nedopadne tak, že se na regulaci zapomene," komentoval situaci starší pán, který si nepřál být jmenován.