O tom, co je v současné době žádané na plesech může pohovořit například Petra Pístecká, zakladatelka novojičínského Top studia. Samotné studio má poměrně velkou šíři záběru, a tak má co nabídnout. „Děláme tancování - latinskoamerické tance, skupinové předtančení, capoieru, a také módní přehlídky. Záleží na tom, jak organizátoři mají svůj ples zaměřený a podle toho si vybírají,“ uvedla Petra Pístecká.

V průběhu plesové sezóny jsou členové Top studia o víkenech prakticky pořád na nějaké akci. „Někdy se nám stane, že jsme v jednom dni i na dvou plesech,“ poznamenala Pístecká s tím, že na jednom plese zpravidla předvádějí dva programy.

Módní přehlídky sice nejsou tak časté, ale pro návštěvníky plesu jsou jistě vítaným zpestřením. „Na plesech se většinou dělají přehlídky návrhářské. To je třeba celá kolekce od jednoho autora. Jsou to spíše nenositelné věci, jen na ukázku, aby lidé viděli, jaké se dají vyrobit modely,“ upřesnila Pístecká.

Samozřejmě nechybí přehlídky společenských a večerních šatů a na své si tu a tam přijdou i pánové. „Občas jsme dělali i spodní prádlo. To většinou předvádíme něčím doplněné. Nejčastěji ho doplňujeme korzety. Je to pak zajímavější,“ uzavřela Petra Pístecká s tím, že zájem o nabídku Top studia mají organizátoři plesů i letos.

Více o letošní plesové sezóně si přečtěte v úterním Regionu.