VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Na radnici byli oceněni městští policisté

Nový Jičín – Úterní poledne na novojičínské radnici patřilo šestici policistů novojičínské městské policie, kteří zde z rukou starosty převzali ocenění. Uznání se dočkali nejen strážníci, jež patřili ve službě k nejlepším, ale také policisté, kteří u Městské policie Nový Jičín slouží úctyhodných deset let. Řadu pěti strážců pořádku v uniformách překvapivě doplnila také jedna žena.

24.2.2010 2
SDÍLEJ:

Novojičínským městským policistům předal ocenění starosta města Nový Jičín Ivan Týle. Foto: Deník/Jana Hromočuková

Slavnostní ocenění policistů se konalo v rámci zasedání rady města Nový Jičín a novojičínská radnice jeho svědkem nebyla poprvé. „Je to standardní každoroční oceňování nejlepších policistů městské policie za kalendářní rok. Zároveň zde také oceňujeme policisty, kteří jsou ve službě déle, než deset let. U těch chceme ocenit zejména jejich stabilitu zájmu o bezpečnost a pořádek ve městě Nový Jičín,“ přiblížil důvod úterního setkání starosta Nového Jičína Ivan Týle. Připustil také, že do letošního ročníku slavnostního ceremoniálu se promítly i loňské povodně: „V každém případě se na ocenění promítly i loňské povodně, ale hodnocení je za celoroční činnost policistů, kterou vyhodnocují jednotliví velitelé směn, podle pravidelného měsíčního hodnocení, které je. Z toho pak, samozřejmě, vypadne výsledek, který je schvalován na úzkém kolegiu ředitele městské policie a následně ještě konzultován s tím, kdo městskou policii řídí, tedy se starostou města,“ doplnil .

Rajóny jsou novinka

Za nejlepší strážníky uplynulého roku byli oceněni, Petr Šnajdárek za činnost v hlídkové službě, Pavel Boháč za činnost velitele směny a Rostislav Čubok za činnost v rajónové službě.

Tato kategorie, tedy rajónová služba, byla na letošním oceňování novinkou: „Ocenění tohoto typu je dnes uděleno poprvé,“ uvedl ředitel Městské policie Nový Jičín, René Škoda, a pokračoval: „Od prvního ledna minulého roku jsme přešli na takzvanou rajonizaci, což je celorepublikový trend, kdy se vlastně zavádí model prvorepublikové policie. To znamená takzvaných rajónových strážníků, kteří mají svá území, své okrsky nebo rajóny a tam se starají o kompletní záležitosti, jako dopravní značení, stav chodníků, pozemních komunikací, stav veřejné zeleně, veřejného pořádku, jestli se tam nepáchají dopravní přestupky a další záležitosti.“

Rostislav Čubok, který u policie slouží téměř osmnáct let, pak byl oceněn jako vůbec nejlepší rajónista. Území, o které se policista stará, je opravdu rozlehlé a nezáviděníhodné, protože se jedná o samotné centrum Nového Jičína. Ke starostem o náměstí, ke kterému patří také přilehlé ulice, mu pak od května 2009 přibyl i takzvaný nový zákon o parkování: „Strážník Čubok byl touto změnou zatížený nejvíce,“ připustil Škoda.

Deset let policistou

K těm, kteří řady strážců pořádku rozšířili již před úctyhodnými deseti lety a u policie navíc vydrželi, pak patřili Miroslav Peřina, Tomáš Randula a Věra Hrušková. I když Hrušková při úterním oceňování zastupovala jako jediná něžnější pohlaví, podle slov ředitele Škody se další ženy u novojičínské policienajdou. „Samozřejmě, že máme u naší městské policie ženy. Vesměs pak působí na funkcích operačních, tedy jako strážníci, kteří jsou na dispečinku nebo operačním středisku, přijímají telefonická oznámení a podobně. Jsou to poměrně důležité funkce,“ potvrdil a v závěru dodal: „Dále máme také kolegyni preventistku, tiskovou mluvčí a pak ještě jednu zástupkyni v rámci rajónové sužby.“

Autor: Jana Hromočuková

24.2.2010 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení