O meziměstské srovnání všech 72 měst v České republice se již tradičně stará Česká pojišťovna v rámci projektu ČP Index. „Letošní pololetní odečet přinesl v kategorii okresních měst velmi pozitivní rekord. Zatímco v uplynulých letech na nejvyšší index a tedy i nejvyšší míru bezpečnosti dosáhla tři, maximálně čtyři města, tentokrát jich bylo 11,“ stojí v tiskové zprávě České pojišťovny. A právě mezi jedenácti nejlepšími sídli se umístil i Nový Jičín. Žádné jiné město v Moravskoslezském i v Olomouckém kraji lépe nedopadlo. „Vycházíme ze statistik Policie ČR, takže hodnocení je velmi objektivní,“ řekl mluvčí České pojišťovny Václav Bálek.

Nový Jičín se v popředí statistik drží již několik let. „Jsme rádi, že se v našem městě mohou lidé na silnicích cítit bezpečně. Je to výsledek výstavby moderních okružních křižovatek, nových cyklostezek, umístění zpomalovacích retardérů a zavedení nového parkovacího systému,“ zhodnotil výsledek starosta Ivan Týle. Radnice proto hodlá do kruhových objezdů investovat i v následujících letech. „V příštím roce by se rondel měl objevit na křižovatce ulic Dlouhá, Palackého a Bohuslava Martinů, což je velmi frekventované místo u největších sídlišť a směrem k supermarketu Kaufland. Další rok počítáme s rondelem na křižovatce ulic Gen Hlaďo a K nemocnici u Čedoku,“ informoval Týle. V současné době je na území města sedm kruhových křižovatek. „I když na ně řidiči odjinud nejsou příliš zvyklí, doprava ve městě je díky nim plynulejší a vymizelo například rychlé dojíždění do křižovatek, což při někdejším systému semaforů bylo příčinou několika smrtelných nehod,“ poznamenal mluvčí města Josef Gabzdyl.

I přesto, že letošní rok ještě není u konce, již nyní je jasné, že výbornou statistiku se v druhém pololetí udržet nepodaří.