Akce nazvaná Střevíc Bílé paní aneb pohádka tisíce a jedné noci se na nádvoří i samotném Hradě Štramberk rozpoutala okolo 13. hodiny. Po celý zbytek dne se zde děti mohly zúčastnit hry, podobné bojovkám z táborů. Pohádková trasa totiž byla vyznačena fáborky a vedla zákoutími nádvoří, kde na různých stanovištích děti plnily úkoly a sbíraly razítka.

„Děti jdou po modrých fáborkách nahoru na štramberskou Trúbu, kde mohou vidět závoj Bílé paní, a po bílých fáborkách jdou zase dolů k pokladu,“ vysvětlila Michaela Kleinová, programová manažerka Cestovní kanceláře Valašské království, která akci pořádala.

Během pohádkové trasy házely děti střevícem, bloudily bludištěm, prolézaly pavučinou a ve šperkovnici si za svou odvahu a zdatnost vybraly dárek. „Chceme dělat nějakým způsobem turistiku aktivní. Když sem rodiče přijdou na kafe či občerstvení, tak děti tady jenom stojí a čekají na rodiče. Děti tu limonádu vypijí jedna dvě a pak už se nudí, takže nás napadlo, že bychom tady tyto akce pořádali,“ vysvětlila Kleinová. Zároveň dodala, že během prázdnin plánuje podobné akce pořádat každých čtrnáct dní, vždy v sobotu.

Prázdninové akce pro děti půjdou vždy ruku v ruce s akcemi, které se ve Štramberku budou konat. „Například, když jsme tu měli pálení čarodějnic, tak se akce pro děti jmenovala Přízrak temné věže a děti vyráběly ze slámy čarodějnice,“ nastínila Kleinová, která věří, že tyto akce budou rodiče s dětmi inspirovat k návštěvě Štramberku a Trúby. Navíc také proto, že honba za pokladem i vstup na Trúbu je pro děti zdarma. O dalších podobných programech se lidé mohou dozvědět na internetových stránkách, v regionálním zpravodajství či na plakátech.