Vše tedy nasvědčuje tomu, že stejně jako v několika předchozích letech, si z pestré nabídky vybere opravdu každý. Navíc, podle všech informací v brzké době ke zmiňovaným dvaceti čtyřem táborům přibude ještě jeden. „I když jsme měli přichystáno něco málo přes dvacet táborů, přesněji dvacet čtyři, protože nás před nedávnem oslovila jedna firmy, vypadá to, že k táborů nakonec budeme pořádat dvacet pět,“ potvrdila ředitelka kopřivnického domu dětí a mládeže Eva Müllerová.

Specifikem kopřivnických táborů je jejich rozdělení do několika kategorií. „Rozdělení funguje z důvodu, abychom oslovili všechny cílové skupiny,“ uvedla Müllerová a pokračovala: „Naše tábory jsou tak určeny jednak dětem školou povinným, jednak takzvaným náctiletým, neboli mlaďochům do dvaceti let a také rodičům s dětmi.“ Právě pobyty rodičů s dětmi patří v Kopřivnici k velmi oblíbeným. „O oblíbenosti svědčí například i letošní počet přihlášených. Zatímco na cykloakce se chystá devadesát rodičů a dětí, k moři pojede kolem osmdesáti lidí,“ řekla ředitelka s tím, že jejich společné tábory fungují vlastně jako takové dovolené. „Snažili jsme se tak ty společné pobyty i pojmout. Máme tak program určený jenom dětem i program společný. Také s námi jezdí odborní pracovníci, kteří jsou schopni rodičům v mnoha situacích poradit,“ doplnila Müllerová.

Tématicky jsou kopřivnické tábory také rozděleny a to na ryze sportovní a motivační. „K těm sportovním patří například tábor volejbalový, taneční, florbalový a podobně,“ uvedla Millerová a pokračovala: „Samozřejmě ale v nabídce máme i takzvané motivační tábory, tedy ty, které nijak specificky zaměřené nejsou.“ Podle jejich slov právě na ty jezdí v podstatě stálé stejné osazenstvo a to jak vedoucích, tak táborníků. „Mohu potvrdit, že takových osmdesát procent je stálá obsada a jen tak zbytková část se každoročně mění,“ řekla Müllerová. Příměstské tábory letos dům dětí a mládeže připravil dva.

Zda se pořadatelům i v letošním roce podaří naplnit kapacita všech přichystaných táborů zatím jisté není, ale vše nasvědčuje tomu, že by tomu tak mohlo být. „Přihlášených klientů, kteří se s námi chystají na tábor už nyní máme devět set, takže předpokládáme, že naplnit tábory se nám podaří,“ řekla ředitelka domu dětí a mládeže a dodala: „Naše tábory jsou velmi oblíbené. Nemáme zde totiž jen děti z Moravskoslezského kraje, ale z celé republiky. Mnohokrát se nám již stalo, že když babička žije v Kopřivnici, tak na naše tábory jezdí její vnuci, kteří žijí třeba v Praze. Přijedou prostě k babičce a ta s nimi jede na tábor.“