Farmářský trh se pomalu ve městě stává tradicí, tento týden proběhne již počtvrté. „Dvaadvacet prodejců nabídne návštěvníkům ovoce, zeleninu, mošty, sýry i bio výrobky. Nebude chybět ani pečivo. Domácí chléb, trdelníky, preclíky, Štramberské uši a perníky. Na stáncích najdete také oříšky, koření a další výrobky," vyjmenovává taháky akce mluvčí radnice Marie Machková. Nový Jičín začal pořádat farmářské trhy před rokem.

„Pokusili jsme se oživit náměstí a tradici jarmarků. Mezi občany je o tyto akce velký zájem," uvedl starosta města Jaroslav Dvořák. Jak dodala dále tisková mluvčí, pracovníci živnostenského úřadu, kteří farmářské trhy pořádají, se snaží, aby sortiment co nejvíce odpovídal názvu jarmarku a požadavkům nakupujících. „Největší poptávka je po zemědělských výpěstcích, mléčných a pekárenských produktech," dodala.

Za to módní show se na v historickém centru jen tak nevidí. Vypukne v 19 hodin a nebude chybět ani přehlídkové molo, na kterém proběhne prezentace vlasové tvorby, extravagantního líčení, módního i společenského oblečení. O hodinu později akci obohatí koncert skupiny Jiří Schelinger revival band, na který poté naváže módní přehlídka v prostorách klubu Majnl.

„Módu bude prezentovat několik firem. Nebudou scházet společenské šaty, plavky, spodní prádlo, doplňky. Hlavní osobností však bude návrhář, kterému se často přezdívá český Versace, Luděk Hanák. Muž, který obléká královny krásy a jehož modely byly k vidění i na Miss World, představí svou nejnovější kolekci," vyzdvihuje na závěr lákadla Marie Machková.