Na tradiční akci, která se koná na novojičínském zimním stadionu v poslední květnovou sobotu a neděli se představí malí a střední podnikatelé a firmy z okresu Nový Jičín. První veltržní den bude navíc obohacen o dojezd a představení vozidel Veterán rallye Ostrava. „V neděli bude součástí prezentace výroby, obchodu a služeb oslava Dne dětí, kterou pod názvem Velký dětský den zajišťuje místní Středisko volného času Fokus. Vstup je po oba dny pro návštěvníky zdarma," informuje Marie Machková, mluvčí města Nový Jičín.

Brány výstaviště se v sobotu i v neděli otevřou v 10 hodin dopoledne. „Přihlášeno je přes šedesát vystavovatelů a prodejců. Představeny budou nové trendy v bydlení, zahrádkářské potřeby, prezentovat se bude gastronomie, hasičská technika nebo automobily pro podnikatele," uvedl Stanislav Bartoň, vedoucí obecního živnostenského úřadu novojičínské radnice.

Jako každý rok, ani v tom letošním nebude chybět módní přehlídka, ochutnávku pokrmů připravovaných na grilech a takéá řada koncertů. Na své si přijdou všechny generace, což potvrzují slova mluvčí radnice: „Vystoupí například folkrockové uskupení Fojti, Elvis Presley revival band, Michal David Revival, soubor Javorník nebo Adam Mišík," vyjmenovává učinkující Marie Machková.

Pro děti jsou připravena pohádková divadelní představení, klauni, dětská herna. „Poprvé bude prezentován zábavně naučný ekologický program, který má dětem přiblížit třídění elektroodpadu," doplnila Pavlína Hastíková z obecního živnostenského úřadu.