Nový nájemce městu přislíbil, že na přehradě vybuduje nejen kvalitní rybářské zázemí, ale také zachová, mezi místními obyvateli tolik oblíbené, přírodní koupání.

Přehradu má nový nájemce

„Je pravdou, že od prvního dubna se novým nájemcem větřkovické přehrady stal Český rybářský svaz, který si tento objekt pronajal od Tatry Kopřivnice,“ potvrdil informace starosta města Kopřivnice Josef Jalůvka a pokračoval: „My jsme s rybářským svazem zatím navázali kontakt, při kterém nás informoval, že na přehradní nádrži chce samozřejmě nejen provozovat rybářskou činnost, ale také nemá nic proti tomu, co zajímá město, tedy aby tam dál probíhala rekreační činnost pro místní lidi.“

Koupání na větřkovické přehradě bude, stejně jako v letech minulých, na vlastní nebezpečí a nebude nijak organizované. To ostatně potvrdil také Jalůvka: „Plánovaná rekreační činnost na přehradě nikdy nijak organizovaná nebyla, a tak to podle všeho i zůstane.“ V plánu prý zatím není ani výběr vstupného. „O tom, že by se koupání na přehradě mělo platit, jsem nic neslyšel,“ informoval starosta.

Město Kopřivnice se na údržbě nádrže bude podílet. „Prozatím jsme se dohodli na spolupráci, která bude spočívat ve sběru a svozu odpadu a kosení trávy,“ informoval Jalůvka a pokračoval: „O to nás ostatně požádal sám svaz. My jsme jim vyšli vstříc a vyhověli jsme.“ O náklady, které budou na úklidovou činnost v okolí přehrady potřebné, se podle slov starosty město Kopřivnice s rybářským svazem podělí.

Nájemce ladí detaily

V současném teplém počasí, během kterého se dá očekávat velká návštěvnost přehrady, její nový nájemce řeší ještě poslední detaily provozování. „Podle mých informací v současnosti hledá někoho, kdo by na větřkovické přehradě provozoval občerstvovací stánek a sociální zařízení, aby tam byly zajištěny alespoň nějaké základní služby,“ uvedl Jalůvka s tím, že to je ale prozatím všechno. „Jde zatím spíš o takové rozjezdové období. Počkáme a uvidíme, co s sebou přinese,“ doplnil starosta a na závěr dodal: „Se svazem rybářů jsme se ale již nyní dohodli, že se budeme vzájemně informovat o dění na přehradě, a když bude třeba, tak se sejdeme a domluvíme se, jak budeme dále postupovat.“