Popularitu cyklistiky u nás v posledních letech ještě navýšila nabídka dostupných elektrokol, která populární volnočasovou aktivitu zpřístupnila také méně fyzicky zdatným sportovcům. Omezená kapacita baterie i fyzických sil však může někoho dostat do svízelné situace. Pokud však dorazí cyklista na Masarykovo náměstí v Novém Jičíně, může zde nabrat síly v jedné z restaurací či kavárně a také dobít energii svému přibližovadlu.

Turisté, ale i obyvatelé města, si zde mohou od minulého týdne v případě potřeby připojit svá kola na elektrický pohon do sítě. K dispozici mají nedaleko návštěvnického centra u radnice dobíjecí stanici pro čtyři bicykly. Stojan získala radnice darem.

„Dnešním trendem je rychlá, úsporná a ekologická přeprava, a tu nabízejí elektrokola. Mezi lidmi jsou stále oblíbenější a v ulicích jsou vidět stále častěji. S tím souvisí i potřeba mít možnost si kolo někde nabít. Občané, kteří přijedou do centra na úřady nebo turisté na výletě, mohou kola zaparkovat v nabíjecím stojanu. Masarykovo náměstí je monitorováno kamerovým systémem napojeným na městskou policii, a tak věříme, že nedojde ke zničení zařízení vandaly,“ řekl místostarosta Nového Jičína a zároveň dárce nabíjecího stojanu Pavel Rozbroj.

Při čekání si návštěvník města může díky mapám na stojanu prostudovat místa, která by neměl v Novém Jičíně a jeho okolí minout. V budoucnu navíc není vyloučené, že elektrokola budou pro turisty v centru Nového Jičína k zapůjčení. Radnice totiž zvažuje jejich nákup, aby se návštěvníci dostali také do okolních městských lokalit. „Kola by byla k dispozici v návštěvnickém centru,“ doplnil místostarosta Rozbroj.