Setkání opět zorganizoval Filip Dekleva z Leteckého modelářského klubu Fryčovice, kterému s organizací pomohl Dalibor Lukšík. Odměnou jejich úsilí byl příjezd mnoha kvalitních pilotů z celé republiky i Slovenska. „Celkem je tady sedmadvacet pilotů a devětatřicet vrtulníků,“ pochvaloval si Dekleva účast i počasí. „Oproti loňsku vyšlo perfektně, nic lepšího jsme si přát nemohli,“ poznamenal Dekleva.

V rámci srazu mohli účastníci i návštěvníci vidět vrtulníky při volném létání i třeba při sestavě na hudbu. „Není to ryze soutěžní. Je to sraz, na který mohou všichni profesionálové i začátečníci. Jde hlavně o to udělat show pro lidi.,“ dodal Dekleva.

Mezi účastníky byl například třináctiletý Marián Mrva z Liptovskej Teplej, v němž všichni vidí velmi talentovaného pilota. Přitom létá teprve sedm měsíců. „Denně absolvuji asi čtyři lety,“vysvětlil svou zručnost Marián, který lásku pro lítání s modely zdědil po svém otci.

Neméně velký obdiv sklízela také Monika Bednářová ze Dvora Králové. Byla jedinou ženskou účastnicí a je zároveň jedinou ženu v České republice, která lítá s vrtulníky řízenými radiem. „Dostala jsem se k tomu přes bratra, který kdysi začal lítat s letadly. Později si pořídil helikoptéry, tak jsme se do toho dali oba,“ uvedla čtrnáctiletá dívka, která dva roky létala s letadly. Vrtulník dostala asi před půl rokem. „Moc zatím netrénuji, protože není čas. Ale snažím se,“ pousmála se.

Velký potlesk sklidil za svou předvedenou produkci na hudbu například sedmnáctiletý Pavel Kefurt z Prahy, který jako jediný z přítomných už má zkušenosti z létání na soutěžích v zahraničí. Létá asi sedm let, z toho jeden rok pilotoval letadla. Podle Kefurta je lítání vrtulníkem hlavně otázkou talentu. „Někomu stačí letět párkrát za den a naučí se to hned. Ale znám lidi, kteří lítají patnáct let a doteď to třeba neumí. Naopak, v zahraničí jsou lidi, kteří lítají pět let a jsou mistry světa. Je to opravdu hlavně v talentu,“ domnívá se Kefurt.

Prostředí Trnávky se účastníkům líbilo. Filip Dekleva si toto letiště vybral nejen kvůli poměrně malé vzdálenosti od svého bydliště, ale také kvůli krásnému prostředí. „Tady na severu Moravy není hezčí letiště,“ myslí si Dekleva. „Je to svým způsobem ojedinělá akce na severní Moravě. Nic podobného tady nebývalo a doposud ani není. Nejblíže je Kroměříž,“ ocenil aktivitu organizátorů Robert Nekl ze Šenova u Nového Jičína.