O nadcházejícím víkendu čekají na obyvatele Novojičínska hned čtyři dny měst a obcí. Kromě toho je připravena řada zábavných i poučných aktivit snad ve všech koutech okresu.

V pátek slaví Den města Frenštát pod Radhoštěm. I letos je spojen se Dnem sociálních služeb. Slavit se bude od 12. hodiny a vše se opět bude odehrávat na několika scénách. Mezi nimi bude opět jezdit vláček, stejně jako loni. Hlavní hvězdou programu je David Koller. „Loni jsme měli špičkovou slovenskou kapelu, letos jsme se rozhodli pro špičkového českého hudebníka, a tím je David Koller,“ přiblížil vedoucí Kulturního domu Frenštát pod Radhoštěm Marian Žárský.

Na sobotu je naplánovaný Den města Studénky. Na programu jsou hudební kapely jako Stanley´s Dixi Street Band či Děda Mládek Illegal Band.

Více informací ke Dni města najdete ZDE!

Návštěvníci se mohou těšit na mažoretky, vyhlášení výsledků soutěží o nejlepší pálenku, nejlepší upečený nárazník a literární soutěže Vlak a já. Slavnost se bude odehrávat v Dělnickém domě i na Náměstí Republiky. Do Vagonářského muzea je v sobotu vstup zdarma.

Den obce připravily na náměstíčku také Hodslavice, jejichž hlavním bodem programu je vystoupení několika členů kapely Medúza ke 40. výročí založení kapely. I Kujavy slaví 12. června svůj den. „Bude tam ukázka policejního zadržení, sokolníci s dravci a různá vystoupení dětí,“ dodal Milan Šichor z Mysliveckého sdružení Kujavy.

Osmdesáté výročí otevření české školy v obci oslaví v sobotu Jistebník. Organizátoři připravili volnou prohlídku školy, výstavy a vystoupení žáků základní školy i umělecké ze Studénky. Před školou bude vyhrávat amatérské sdružení dechové hudby – Dechový orchestr mladých Jistebník.

Ve Štramberku se na sympoziu sejdou kováři a za hezkého počasí se bude promítat Jára Cimrman ležící, spící. O několik kilometrů dále, ve 13.30 hodin, přichystali příborší žáci a učitelé majáles s názvem Kultury světa. V témže městě proběhne také výstava morčat, myšek a drobnýh hlodavců v prostorách chovatelského střediska.

Kopřivnice bude hostit hned dvě větší akce. První se koná v sobotu a má název 1000 veteránů.

Více informací k akci najdete!

Na kopřivnickém polygonu budou k vidění nejen veteráni, ale i historické motocykly i současná vozidla. Další akcí je nedělní Dudlík. „Jak již název napovídá, jedná se o charitativní akci, jejíž výtěžek putuje vždy na konto dětí,“ uvedl Martin Kahánek z kopřivnického střediska Junák. Skauti si na odpoledne připravili scénky, pantomimu, tanec i hudební vystoupení.

V Kuníně se o sobotě odehrají Hry bez venkovských hranic. Jedná se o dvanáctý ročník setkání obcí, jejichž obyvatelé změří síly v netradičních disciplínách. Zábavná akce se odehraje v zámeckém parku. Více k hrám získáte ZDE!

Na Vodní nádrži Hukovice u Bartošovic budou v sobotu od 5. hodiny rybářské závody. V Závišicích pak týž den, ale v 9 hodin, vyrazí cyklisté na Závišický pedál. Připravené jsou trasy v délce 15 až 55 kilometrů a speciality na grilu.

I letos budou v sobotu otevřeny větrné elektrárny ve Veselí u Oder. Veřejnost se bude moci zapojit i do soutěže Nafoťte větrnou elektrárnu o slibné ceny. První zájemci mohou do věže už v 10 hodin. Ve Veselí se ještě v neděli uskuteční Pohádkový karneval pro nejmenší.