Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Náklady na Kopřivnické noviny rozpoutaly diskuzi

Kopřivnice - Hlavním bodem zasedání kopřivnického zastupitelstva byl městský rozpočet. Kvůli jeho problematickému sestavení přišly na přetřes všemožné výdaje města, mimo jiné i ty, věnované Kopřivnickým novinám.

10.3.2011 2
SDÍLEJ:

Kopřivnické noviny. Ilustrační foto.Foto: Archiv/Deník

Doposud poslední zasedání zastupitelů města Kopřivnice se neslo v živém duchu. Na několikahodinovém setkání nechyběly živé diskuze, které vedli jednak zastupitelé mezi sebou, jednak s přítomnými občany. Tu nejdelší a nejbouřlivější vzbudil návrh rozpočtu města na letošní rok.

Rozpočet města Kopřivnice ve výši 590,548 milionu korun byl odhlasován jen velmi těsně. Zastupitelé měli zejména k výdajům města mnoho výhrad. Mezi ty zajímavější patřila připomínka zastupitele Milana Kapicy. Ten se již poněkolikáté zabýval ztrátou spojenou s vydáváním Kopřivnických novin. „Již na semináři jsem reagoval na ztrátu, která je prezentovaná u Kopřivnických novin. Žádám, aby se tato otázka zvážila, protože jde o milion šest set padesát devět tisíc,“ uvedl na zasedání zastupitelstva Kapica.

Vzápětí přišel s návrhem, jenž by podle něj pomohl situaci řešit. „Periodikum by se mohlo vydávat nikoliv každý týden, ale jen jednou za čtrnáct dní, popřípadě třeba ještě v menším rozsahu,“ navrhnul zastupitel s tím, že si myslí, že daná částka by se tak snížila a ušetřené peníze by se mohly použít na věci, které město právě aktuálně potřebuje.

Kapicův krátký příspěvek do diskuze se většině z přítomných zastupitelů příliš nezamlouval. Starosta města Kopřivnice Josef Jalůvka, stejně jako zastupitel a člen městské rady Jaroslav Šula, se naopak všem přítomným snažili vysvětlit, že Kopřivnické noviny jsou něčím, co žádné jiné město na Novojičínsku nemá, a místo nějakého omezení by si je Kopřivnice měla spíše „hýčkat“.

„Myslím si, že Kopřivnické noviny jsou oceňovány a že nám je mnozí i závidí, takže bych nedoporučoval dělat v tomto směru unáhlené závěry. Noviny a s nimi spojené výdaje se řeší při vždy sestavování rozpočtu,“ upozornil Jalůvka. S podobným názorem přišel také Šula. „V souvislosti s Kopřivnickými novinami jsem si uvědomil jednu věc. Pan Kapica tady navrhnul, že by to mohl být čtrnáctideník. Já bych před tímto ale varoval, protože jestli má být zachována aktuálnost těchto novin, tak za čtrnáct dní budou některé věci skutečně pasé,“ řekl Šula.

Diskuzi rozpoutala ztráta, která podle Kapicy činí přes milion šest set tisíc korun. To však podle šéfredaktora Kopřivnických novin Davida Macháčka nejsou přesné informace. „Bylo to nepřesně řečeno. Jedná se o náklady, které jdou z rozpočtu města. Kopřivnické noviny jako takové nejsou, a nikdy nebyly, ekonomicky soběstačné, vždy tedy byly hrazeny městem. Není to žádná novinka,“ vyjádřil se k dění na zastupitelstvu Macháček a dodal: „V podstatě se to opakuje při každém sestavování rozpočtu.“

Skutečnost, že se nejedná o nějakou neočekávanou či zásadní ztrátu, potvrdil také kopřivnický starosta. „Není to ztráta jako taková, jen došlo ke nížení ceny za inzerci. Ale ten výsledek byl už i v loňském roce. Náklady na noviny tedy nestouply,“ uvedl Jalůvka. Na závěr dodal, že Kopřivnické noviny mají za poslední roky stabilní čtenost a například na webu města patří k nejnavštěvovanějšímu odkazu. Navíc jejich využíváním za inzerci vlastně ušetří. „Tím, že Kopřivnické noviny používáme k inzerci, šetříme za ni v jiných periodikách. Kdybychom to vzali v průměru, kolik činí úspora, tak za zveřejnění výběrových řízení a otiskování inzerátů někde jinde bychom zaplatili z nákladů města půl milionu až milion. Takže v podstatě se ona ztráta nebo doplatek vyrovná,“ dodal Jalůvka.

Autor: Jana Hromočuková

10.3.2011 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:
Babí léto v Ostravě, 18. říjen 2017. Ilustrační foto.
18

Babí léto v Ostravě. V kraji meteorologové naměřili víc než 22 stupňů

PETŘVALDŠTÍ fotbalisté (v bílém) prohráli venku podruhé v řadě.

I. B třída, sk. B: Petřvald padl ve Strahovicích. Čelo se vzdaluje

Souhrn I. B třídy, sk. D: V Tiché se po emotivním závěru body dělily

Fulnecká mašina neklopýtla ani při derby v Odrách, kde se však výhra 4:2 nerodila lehce. Důležitý body uhrál Starý Jičín, který doma přetlačil Kopřivnici 3:2.  

Představujeme prvňáčky ze Základní školy Komenského 68, Nový Jičín

Deník přináší další díl seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím představujeme tabla jednotlivých prvních tříd základních škol Novojičínska, a to až do pololetního vysvědčení. Rodiče a blízcí žáků najdou své prvňáčky každou středu na straně 4 a na webu. Deník si tak mohou koupit na památku. 

Vojáci opětovali palbu. Aktivní zálohy střežily a bránily důležité objekty

/FOTOGALERIE/ Militantní skupiny vysazené v kraji s cílem škodit zajišťovali a v případě přepadení nebo léček palbou ničili záložáci spadající pod Krajské vojenské velitelství Ostrava. I to měli v náplni cvičení Safeguard 2017.

Čáp Václav zatím doletěl do Turecka. Kde přezimuje?

Potomek nelétavého páru čápu černých ze Záchranné stanice v Bartošovicích byl vypuštěn na konci srpna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení