Velký ohlas má mezi pacienty zdravotnického zařízení harmonikář Oldřich, který zpestřuje lidem pobyt ve vítkovské nemocnici. Kromě tradičního tvoření sezónních dekorací, kterými byly tentokrát věnce a ozdoby z podzimních lesních plodů, jim hraje písně, které tak dobře znají.

„Vystoupení harmonikáře naše pacienty skutečně nadchlo, jídelna byla během vystoupení úplně plná. A když hrál pan harmonikář písně, jako Ku Praze uhání vlak, snad každý z našich seniorů tady ožil. Bylo to opravdu příjemné odpoledne, které jsme si všichni užili," shrnuje Vladimíra Dobiášová, vrchní fyzioterapeutka LDN Nemocnice Vítkov, první návštěvu harmonikáře s tím, že s ohledem na pozitivní ohlasy i velký zájem pacientů bude nově docházet harmonikář Oldřich Jež na oddělení LDN dvakrát v měsíci.

Není to zdaleka jediná aktivita, která zde léčbu zpestřuje. „Pravidelně se mohou pacienti účastnit například hraní deskových her, canisterapie se speciálně vycvičenými psy, outdoorových aktivit či soutěží zaměřených na kognitivní trénink a výcvik pozornosti. Mezi oblíbené aktivity pak patří i tvoření sezonních dekorací, v rámci kterého například aktuálně na podzim vzniklo několik nádherných věnců z kaštanů či žaludů, ježci z šípků a listí, či postavičky ze šišek," pokračuje Radka Miloševská, mluvčí Nemocnice Nový Jičín s tím, že v nejbližších týdnech pak čeká seniory například tvoření vánočních přáníček, výroba svíček, adventních věnců a samozřejmě vánočního cukroví.

„Výroba sezonních dekorací je pro mnohé seniory velmi oblíbená aktivita, která také zlepšuje jemnou motoriku a dodává na dobré náladě i sebevědomí při pohledu na krásný výrobek. A když se pak pozitivní myšlení odrazí i na zlepšení zdraví, není lepší odměny," dodává Vladimíra Dobiášová.