„Na místo se dostavila policejní hlídka, která zjistila, že se jedná o tři dlouhé střelné zbraně a přibližně sto kusů střeliva. Střelivo díky značnému stáří vykazovalo známky špatného stavu, kdy z toho důvodu byl na místo přivolán pyrotechnik, který si střelivo převzal k řádné likvidaci,“ popsala policejní kroky jejich novojičínská mluvčí Darina Knižátková.

Následně nečekaný půdní úlovek putoval na oddělení zbraní a bezpečnostního materiálu Územního odboru policie Nový Jičín.

Strážci zákona připomínají, že v případě nálezu zbraně nemá dotyčný v žádném případě s ní manipulovat. Může být totiž nabitá a hrozí tím pádem náhodný výstřel. Popřípadě může být zbraň jiným způsobem poškozená a střelba z ní může být nebezpečná.

„Nález zbraně neprodleně nahlaste na policii, která si střelnou zbraň převezme a uloží ve skladu zbraní. Policejní orgán dále na úřední desku vyvěsí oznámení o daném nálezu, kde je vyzván případný majitel, aby se ke zbrani přihlásil. Pokud se tak do půl roku nestane, střelná zbraň propadá státu,“ informuje policejní mluvčí Darina Knižátková.