Na čtvrtý pokus se snaží novojičínská radnice prodat lukrativní pozemek v centru města určený k výstavbě bytových domů. Zájemci mohou své nabídky posílat do 27. května. Musí ale nabídnout za parcelu v ulici Dolní brána o výměře 2 358 metrů čtverečních minimální cenu 3,9 milionu korun plus DPH.

Ilustrační foto.
Nový Jičín má návod na řešení problematiky parkování

„Záměr prodeje město zveřejňuje už počtvrté. V minulosti uchazeči buď nesplnili podmínky a byli z řízení vyloučeni, anebo se do soutěže nepřihlásil žádný zájemce. Proto jsme v zadání změnili některé podmínky ve prospěch budoucího investora. Prodloužili jsme lhůtu pro zahájení stavby a termín kolaudace. Také jsme umožnili využít až 35 procent plochy nebytových prostor v 1. nadzemním podlaží na vybudování příslušenství bytů, tedy kočárkárny, kolárny a sklepů,“ řekl místostarosta Nového Jičína Václav Dobrozemský.

27 BYTŮ

Kupující se musí zavázat, že na pozemku vybuduje bytové domy, inženýrské sítě, obslužné komunikace, parkoviště, zeleň a veřejné osvětlení. Stavba se musí řídit zastavovací studií, kterou nechalo zpracovat město. „Budova má mít minimálně tři, maximálně čtyři podlaží a má obsahovat cca 27 bytových jednotek,“ řekl místostarosta.

Senioři při nákupech v supermarketu Globus v Ostravě.
Radost, vztek i uvědomělost. Podívejte, jak to vypadá, když nakupují senioři

Téma bytové problematiky se probírá v Novém Jičíně v posledních měsících stále častěji. Nové startovací byty nechá radnice vybudovat v bývalém domě sester naproti nemocnice, v další bytové jednotky by se měla proměnit bývalá okresní centrála Jednoty nacházející se v těsné blízkosti největšího městského parku Smetanových sadů.

„Z jednání se  soukromými investory máme informace, že bývalá budova Jednoty v ulici K Nemocnici má být přestavěna na dům asi se 70 byty, nový objekt k bydlení by se měl postavit i v místě, kde stávala mateřská škola v Trlicově ulici,“ potvrdil místostarosta Dobrozemský.

Ilustrační foto.
Lupič chtěl na benzince ve Studénce peníze

Po dlouhých letech by mělo město také připravit pozemky pro zájemce o stavbu rodinného domu. V lokalitě za bývalou školou v místní části Žilina má vzniknout 23 stavebních míst. Město zafinancuje kanalizaci, vodovod, veřejné osvětlení, chodníky a komunikace. Počítáme s částkou 30 milionů korun,“ uvedl Václav Dobrozemský.

Nyní se dokončuje projektová dokumentace potřebná k vybudování komunikací.

„O výsledném způsobu prodeje zatím rozhodnuto nebylo,“ odpověděl místostarosta na otázku Deníku, jak bude pozemky radnice zájemcům nabízet. Václav Dobrozemský přiznal, že v úvahu přichází několik variant. Například otevřené nabídkové řízení ve formě obálkové metody, či losem na základě pořadníku seznamu zájemců o jednotlivé parcely.

Čtvrtá březnová neděle (odpoledne) na Lysé Hoře a v jejím okolí.
DENÍK BYL NA LYSÉ HOŘE: královna Beskyd nyní patří solitérům a párům

K bydlení je v Novém Jičín určená i proluka v ulici Bohuslava Martinů a soukromý investor plánuje v místní části Loučka v ulici Za Humny připravit pozemky pro výstavbu rodinných domů. „V první fázi by zde mělo být 72 parcel a město s daným investorem jedná o možné formě spolupráce,“ dodal Dobrozemský.

Město Nový Jičín má ve svém vlastnictví 1120 bytů. Aktuálně je jich 45 neobsazených. Některé z nich procházejí rekonstrukcí, část na nutné stavební úpravy čeká a asi 15 je již připravených do nabídkového řízení. Bytový odbor eviduje 527 žadatelů o městský byt.