VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nebezpečnou křižovatku v Lubině nahradí kruhový objezd

Kopřivnice-Lubina - Nynější křižovatka vLubině vyvolává nespokojené diskuze nejen umístních obyvatel, ale už několik let se jí zabývají také radní Kopřivnice. „Orealizaci kruhového objezdu se snažíme už asi pět let,“ vyzdvihl místostarosta Kopřivnice Vladislav Kryške. Současně dodal, že letos by se měl projekt konečně uskutečnit.

6.2.2009 1
SDÍLEJ:

Křižovatka u motorestu Jehlan v Lubině, místní části Kopřivnice, by se ještě letos měla dočkat radikálních změn. Vyrůst by zde měl nový kruhový objezd.Foto: Deník/Markéta Kovalová

Aby se křižovatka v Lubině mohla změnit na kruhový objezd, muselo město vzít počátky realizace projektu na svá bedra. „To znamená, že jsme vypracovali na základě průzkumu a požadavků občanů studii, vypracovali jsme projekt a vůbec jsme se zavázali, že celou situaci vyřešíme po teoretické stránce až do konce, tedy do úrovně stavebního povolení,“ popsal celý proces místostarosta Kryške s tím, že vše naplánované se podařilo a ve čtvrtek 5. února zasedlo v Ostravě konsorcium, které právě ohledně stavebního povolení jednalo.

Do dnešního dne vložilo město do akce kruhového objezdu podle slov místostarosty zhruba jeden a půl milionu korun. Samotná stavba pak bude financována pětatřiceti miliony korun, které se městu podařilo získat prostřednictvím poslanecké sněmovny. „Ty peníze ale nejdou na účet města. V podstatě jde o to, že na základě naší iniciativy byly ze státního rozpočtu vyčleněny peníze, které budou převedeny do státního fondu dopravní infrastruktury za účelem zbudování této křižovatky,“ vysvětlil Kryške.

Realizace stavby bude pod taktovkou ostravského Ředitelství silnic a dálnic. Datum výstavby zatím stanoveno nebylo, ale vzhledem k tomu, že kruhový objezd bude navazovat na přestavbu silnice 1/58 a obchvatu Příbora, mělo by se začít co nevidět. S provedením obchvatu se totiž počítá v jarních měsících tohoto roku.

Nový kruhový objezd vznikne především kvůli neúnosné dopravní situaci. „Lidé, kteří kolem komunikace bydlí, jsou vystaveni na milost a nemilost řidičů, protože tam zatím není chodník. A spousta řidičů, místo aby přibrzdila, ještě šlápne na plyn,“ konstatoval Kryške s tím, že právě to vyvolalo celý proces kruhového objezdu. „Když nepomáhají ani cedule ani radary, bude muset pomoci nějaká fyzická překážka,“ dodal. Místní lidé se tak můžou radovat a zřejmě se ani nemusejí obávat, že by ke stavbě nedošlo. „Zmiňovaných pětatřicet milionů korun je vyčleněno na letošní rok, takže ke stavbě by mělo dojít letos. Pevně věřím, že to tak bude a uděláme pro to všechno,“ přislíbil na závěr místostarosta Kryške.

Autor: Markéta Kovalová

6.2.2009 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení