Aby se křižovatka v Lubině mohla změnit na kruhový objezd, muselo město vzít počátky realizace projektu na svá bedra. „To znamená, že jsme vypracovali na základě průzkumu a požadavků občanů studii, vypracovali jsme projekt a vůbec jsme se zavázali, že celou situaci vyřešíme po teoretické stránce až do konce, tedy do úrovně stavebního povolení,“ popsal celý proces místostarosta Kryške s tím, že vše naplánované se podařilo a ve čtvrtek 5. února zasedlo v Ostravě konsorcium, které právě ohledně stavebního povolení jednalo.

Do dnešního dne vložilo město do akce kruhového objezdu podle slov místostarosty zhruba jeden a půl milionu korun. Samotná stavba pak bude financována pětatřiceti miliony korun, které se městu podařilo získat prostřednictvím poslanecké sněmovny. „Ty peníze ale nejdou na účet města. V podstatě jde o to, že na základě naší iniciativy byly ze státního rozpočtu vyčleněny peníze, které budou převedeny do státního fondu dopravní infrastruktury za účelem zbudování této křižovatky,“ vysvětlil Kryške.

Realizace stavby bude pod taktovkou ostravského Ředitelství silnic a dálnic. Datum výstavby zatím stanoveno nebylo, ale vzhledem k tomu, že kruhový objezd bude navazovat na přestavbu silnice 1/58 a obchvatu Příbora, mělo by se začít co nevidět. S provedením obchvatu se totiž počítá v jarních měsících tohoto roku.

Nový kruhový objezd vznikne především kvůli neúnosné dopravní situaci. „Lidé, kteří kolem komunikace bydlí, jsou vystaveni na milost a nemilost řidičů, protože tam zatím není chodník. A spousta řidičů, místo aby přibrzdila, ještě šlápne na plyn,“ konstatoval Kryške s tím, že právě to vyvolalo celý proces kruhového objezdu. „Když nepomáhají ani cedule ani radary, bude muset pomoci nějaká fyzická překážka,“ dodal. Místní lidé se tak můžou radovat a zřejmě se ani nemusejí obávat, že by ke stavbě nedošlo. „Zmiňovaných pětatřicet milionů korun je vyčleněno na letošní rok, takže ke stavbě by mělo dojít letos. Pevně věřím, že to tak bude a uděláme pro to všechno,“ přislíbil na závěr místostarosta Kryške.