Kopřivnický zimní stadion v obležení hasičských aut, páska zakazující vstup do okolí objetu, hasiči ve speciálních chemických oblecích. V pondělí 23. března bylo v Kopřivnici opravdu rušno. Důvod? Únik nebezpečného čpavku do ovzduší. Tentokrát naštěstí simulovaný.

První v okrese

Speciální cvičení začalo před devátou hodinou ranní. Pětadvacet hasičů z profesionálních i dobrovolných jednotek zaujalo na několik hodin předem stanovené pozice. Zatímco někteří se převlékli do speciálních chemických obleků a šplhali na střechu zimního stadionu, jiní čekali na zemi na následující povely.

Cíl byl daný. „Hlavním cílem je zjištění účinnosti zařízení pro chemický monitoring v rámci zimního stadionu. Konkrétně ověřujeme účinnost absorpční pračky, která slouží k tomu, aby při poruše čpavkového hospodářství dokázala ze vzduchu, který je odsáván ze strojovny, dostat čpavek tak, aby neunikal do volného prostředí. Protože je to v rámci okresu první instalované zařízení tohoto druhu, potřebovali jsme vyzkoušet vhodný způsob řešení možné krizové situace," osvětlil důvod jemného, pro čpavek charakteristického zápachu v okolí stadionu Jiří Klos, vedoucí pracoviště prevence, ochrany obyvatelstva a krizového řízení HZS MSK. 

Více v tištěném vydání Novojičínského deníku. Už zítra vychází s pravidelnou úterním přílohou Region.