Zámek se v závěru týdne promění v pohádkové království, a to u příležitosti Mezinárodního dne dětí. Ty budou mít vstup zdarma a již tradičně dospělé průvodce vystřídají malé děti, jež provedou své vrstevníky po překrásných komnatách.

„Prozradí i převelice dlouhé jméno paní hraběnky, které běžně neřekl nikdo jinak než „naše dobrá hraběnka." Děti paní hraběnku potkají na zámku a s ní rovněž jejího malého žáka Františka Palackého," prozrazuje místní kastelán Jaroslav Zezulčík. V zámeckých pokojích se děti přesunou do pohádkového světa, uvidí výstavu divadelních loutek, kulis a také výstavu pohádkových divadelních kostýmů. Na tajuplné zámecké půdě budou po celý den připraveny pohádkové příběhy Povídky z podhradí a také ukázky rytířských zbraní s výkladem rytířů a dvorních dam SHŠ Argentis.

Děti nebudou ochuzené ani o Vodnickou pohádku v podání populárního Divadélka Mrak, které začíná v 16:00 hodin, kdy také netradiční prohlídky zámku končí. „Dětské prohlídky zámku v Kuníně jsou mezi českými a moravskými zámky naprosto ojedinělé," zdůraznil kastelán.

Ten opět pro nejmenší připravil omalovánku zámku s paní hraběnkou Walburgou a čápem Viktorem. Malý návštěvník, který ji vymaluje a donese v neděli do Kunína, dostane malý dárek. Zámkem provázejí děti z Husarské akademie Nový Jičín, hrají a vystupují SHŠ Argentis a Divadýlko Mrak, na dětském dnu se podílí SOŠ EDUCA.

Kdo vymaluje tuto omalovánku a přijde s ní na zámek, dostane malé překvapení.

Děti však budou slavit i v dalších novojičínských městech a obcích. Třeba ve Fulneku oslaví děti svůj svátek zítra pohádkovým lesem. Vstup do pohádkového lesa bude u kostela a trasa povede přes zámecký kopec. Cestu pohádkou budou moct návštěvníci projít od 9 do 12 hodin. Ani Bílovec na své malé obyvatele nezapomněl. Oslavy dne dětí, které pořádá tamní dům dětí a mládeže, se uskuteční v neděli od 15 hodin v areálu fotbalového hřiště. Pořadatelé slibují, že si spoustu zábavy užije celá rodina.

To v Příboře spojili den dětí se dnem sociálních služeb pro celou rodinu. Městský park Příbor se pro malé i velké návštěvníky otevře zítra úderem desáté hodiny. „Můžete se těšit na bohatý program plný her, soutěží a zábavy, dopravní hrátky, lanové centrum či bláznivou skákací dráhu," prozradila Nikola Horňáková z městského úřadu Příbor. V případě nepříznivého počasí se akce uskuteční v kulturním domě.