Nová přehledná mapa MHD, kterou cestující najdou na poslední straně brožurky je její nejviditelnější změnou. „V mapce jsou vyznačeny jednotlivé linky MHD se všemi zastávkami a také významná místa ve městě, jako je například Masarykovo náměstí, stadion, nemocnice nebo Čerťák. Snadno se v ní zorientují nejen místní, ale i turisté a věříme, že se brzy stane jedním ze symbolů Nového Jičína,“ uvedl v tiskové zprávě města místostarosta Nového Jičína Ondřej Syrovátka.

Zámek Kunín - 8. prosince 2023.
Kastelán zámku v Kuníně převzal památkářského Oskara

Oproti té, která končí, nová brožurka obsahuje také několik nových informací. „Kromě jízdních řádů všech linek MHD a přehledu odjezdů městské i příměstské dopravy z Loučky a Hřbitovní jsme do brožurky doplnili také odjezdy do dalších příměstských částí, Bludovic, Straníka a Žiliny. Přidali jsme také jízdní řád skibusu a zpřehlednili odjezdy linky 927 do Hranic na Moravě včetně návazných vlaků,“ doplnil Ondřej Syrovátka.

U městské hromadné dopravy dochází jen k minutovým posunům u vybraných spojů, jejich rozsah však zůstává zachován. Od 26. prosince začne opět jezdit skibus do Beskyd - jeden spoj pojede na Bumbálku a Bílou a druhý na Pustevny. Zmíněná linka 927 z Nového Jičína do Hranic na Moravě, která jezdí jako přípoj na dálkové vlaky do Prahy, Brna a Vídně, dozná rovněž drobných úprav, stále však budou jezdit 3 páry spojů, které mají zaručené čekání na vlaky až 30 minut.

Janek Ledecký.
Tipy na víkend. Na Novojičínsku koncerty, betlémy i adventní akce

„Dochází k rozšíření nočních spojů po akcích Pivobraní a Slavnost města o spoj na Starý Jičín, který dosud chyběl. Po úspěchu vytížených nočních spojů po našich městských akcích se kraj rozhodl zavést také mimořádné noční spoje po festivalech Beats for Love a Colours of Ostrava. „Novojičíňáky jistě potěší, že linka 621 v těchto dnech pojede v časech osm minut po půlnoci a v jednu hodinu a osm minut z Ostravy až do našeho města,“ dodal místostarosta Syrovátka.

Brožurku je možné zakoupit v Návštěvnickém centru ve dvou velikostech. Cena větší A5 brožurky je 18 korun, menší ve velikosti A6 stojí 15 korun. Platnost nových jízdních řádů skončí 14. prosince 2024.