Redakci Novojičínského deníku se po zveřejnění článku o nehodě způsobené uvedeným řidičem ozval jeden ze svědků jeho „šílené“ jízdy. „Tento řidič se na mě chvíli před nehodou ještě mimo zúžení lepil rychlostí snad okolo 200 km/h, a kdybych nepřidal plný plyn pravděpodobně by do mě zezadu naboural, jelikož v pravém jízdním pruhu byl kamion a já se tomuto řidiči za mnou nemohl vyhnout. Hned mě napadlo, že musí jít o opilého řidiče nebo vyloženě piráta silnic. Snad bude náležitě potrestán za obecné ohrožení. Jsme rádi, že se nám nic nestalo a po chvíli, když jsme viděli vybourané auto, jen jsme doufali, že nezpůsobil nikomu žádnou škodu či zranění,“ uvádí muž, jenž si nepřál uvést jméno, ale jehož jméno redakce zná.

Záběr z videa zveřejněného Českou televizí Ostrava.
VIDEO: Do baru ve Frýdku-Místku vjely tři dívky na koni

Zmíněná dopravní nehoda se stala na dálnici D1, na 334. kilometru v katastru Studénky zhruba půl hodiny před polednem. „Řidič osobního vozidla jedoucí ve směru na Ostravu měl údajně manipulovat se zapalovačem, dostal smyk a vyjel mimo komunikaci. Vozidlem narazil do dopravní značky,“ uvedla k dopravní nehodě policejní mluvčí Soňa Štětínská a doplnila, že řidič, který není držitelem řidičského oprávnění, odmítl dechovou zkoušku. Způsobená škoda na dopravním značení činí odhadem 500 tisíc korun, na vozidle 50 tisíc korun. Řidiče si převzali do péče zdravotníci.

Vyprošťování auta z 'myší díry' v Hlučínské ulici zabralo více než dvě hodiny. Ostrava, listopad 2022.Vyprošťování auta z 'myší díry' v Hlučínské ulici zabralo více než dvě hodiny. Ostrava, listopad 2022.Zdroj: HZS MSK