Mistrovství České republiky v discgolfu je nejvýše postavený turnaj sezony a nese jméno Moravian Open 2014. Devadesát hráčů nejen domácích, ale i ze zahraničí bude bojovat v sobotu a v neděli na nevyzpytatelném osmnáctijamkovém hřišti v překrásném prostředí novojičínského vrcholu Svinec.

„Novojičínskému discgolfovému klubu se podařilo, ve spolupráci s městem Nový Jičín a partnerem akce DiscGolfPark Česká republika, připravit jeden z nejkrásnějších a největších turnajů v republice. Hráče čeká velice náročné osmnáctijamkové hřiště na otevřených loukách, v průsecích lemovaných křovinami a ve svazích porostlých hustými lesy," sdělil k turnaji Přemysl Novák z pořádajícího klubu.

A jak probíhá samotný turnaj? Všichni hráči absolvují tři kola na osmnácti jamkách a nejlepší discgolfisty v každé kategorii čeká v neděli ještě devět finálových jamek. „Favoritem na titul je bezesporu Lukáš Filandr z Prahy, zdatnými soupeři mu jistě budou Jakub Novotný z Prahy, Lukáš Jedlička z Oder nebo domácí Kryštof Novák vítěz loňského ročníku tohoto turnaje," připomněl Přemysl Novák.

Účastníci turnaje, který se každý rok koná v jiném městě, dorazí do Nového Jičína v pátek, kdy se v podvečer uskuteční slavnostní zahájení v prostorách místní radnice. Ti, co myslí na nejvyšší příčky, však dlouho nocovat nebudou, protože úvodní kolo je čeká v sobotu už v osm hodin ráno.

„Od 14.00 hodin bude probíhat 2. kolo. Po sečtení a překontrolování výsledků bude následovat rozdělení do závěrečného 3. kola, které začne v neděli v 8.00 hodin. Divácky nejzajímavější finále odstartuje v neděli ve 14.00 hodin a rozhodne o nových mistrech ČR 2014 v discgolfu. Závěr akce bude patřit slavnostnímu vyhlášení výsledků," doplnil pořadatel s tím, že na Svinec je zvána široká veřejnost, ježmůže napínavé boje u železných košů s řetězy sledovat přímo na místě.

Discgolf je sport, který vznikl v 70. letech v USA a od té doby si získává stále větší popularitu po celém světě. Vychází z pravidel klasického golfu, s tím rozdílem, že místo holí a míčků, hází hráč disk, který se snaží umístit do discgolfového koše, ekvivalentu golfové jamky. Hráč, jenž projde celé hřiště s nejnižším počtem hodů, se stává vítězem.

V České republice zažívá tento sport velký nárůst popularity.