Předchozí
1 z 6
Další

Některé akce byl loni dokončené, jiné pokračují i letos. Některé z nich na tomto místě připomínáme.

Revitalizace centra Kopřivnice

Práce na přestavbě nevzhledného prostoru mezi kulturním domem a komunikací ve Štefánikově ulici začaly již na jaře v roce 2021 a jsou rozdělené do pěti etap. Nového centra by se měli obyvatelé a návštěvníci Kopřivnice dočkat v polovině letošního roku. Revitalizace centra má stát asi 119 milionů korun, součástí nového centra je socha olympijského vítěze Emila Zátopka, slavného místního rodáka.

Revitalizace centra Kopřivnice - vizualizace.Revitalizace centra Kopřivnice - vizualizace.Zdroj: se souhlasem MěÚ Kopřivnice

Přestavba Domova Duha v Novém Jičíně

Rekonstrukce Domova Duha v Novém Jičíně - vizualizace.Rekonstrukce Domova Duha v Novém Jičíně - vizualizace.Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Okolo 211 milionů korun má stát přestavba Domova Duha, který sídlí mezi Máchovou a Bezručovou ulicí v Novém Jičíně. Výsledkem investice bude moderní domov pro seniory, jehož kapacita se navýší o 32 míst, tedy na více než sedmdesát míst. Mimo jiné se zvedne budova a spojovací chodba, která bude prosklená. Na její střeše bude pojezdová plocha, na které klienti budou moci trávit volný čas. Oficiální převzetí stavby se uskutečnilo v pondělí 5. prosince v areálu Domova Duha. Práce mají trvat 460 dnů od převzetí stavby.

Bytový dům K Archivu v Novém Jičíně

Bytový dům K Archivu v Novém Jičíně.Bytový dům K Archivu v Novém Jičíně.Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Město získalo budovu, která dříve sloužila jako Dům sester, bezplatně od Moravskoslezského kraje. Stavba začala v červenci 2021. V prosinci 2022 při oficiálním představení si mohli návštěvníci prohlédnout nový objekt s 39 bytovými jednotkami 2 + KK o velikostech okolo 47 metrů čtverečních. V každém patře je společná kolárna, přibyly prostorný výtah a únikové schodiště, součástí domu jsou dvě parkoviště. Celková investice byla 62,5 milionu korun bez DPH. V domě jsou pouze startovací byty pro mladé s nájemní dobou do čtyř let. Za metr čtvereční v těchto bytech nájemce zaplatí za měsíc 115 korun.

Rekonstrukce krytého bazénu ve Studénce

Rekonstrukce krytého bazénu ve Studénce.Rekonstrukce krytého bazénu ve Studénce.Zdroj: Deník/Ivan Pavelek

Krytý bazén ve Studénce se otevřel po rekonstrukci ve čtvrtek 1. prosince 2022. Hlavním důvodem rekonstrukce byl velký únik vody z bazénové vany. Město zvolilo nejdražší variantu, avšak také nejtrvanlivější – nerez. Bazén dostal nerezovou vanu o rozměrech 16,8 krát 5 metrů, s hloubkou 1,2 metru. Nově přibyla vířivka ze stejného materiálu a hlavně, došlo k rozšíření prostoru vedle bazénu a vznikla tak relaxační plocha. Celkové náklady činily okolo 30 milionů korun.

Sportovní víceúčelová hala v Bordovicích

Stavba sportovní víceúčelové haly v Bordovicích - vizualizace.Stavba sportovní víceúčelové haly v Bordovicích - vizualizace.Zdroj: se souhlasem OÚ Bordovice

Stavba haly vedle obecního úřadu v Bordovicích začala koncem listopadu 2022 a má být hotová za patnáct měsíců. Objekt bude mít vnější rozměry zhruba 31 krát 19 metrů, který bude sloužit hlavně sportovním účelům. Kromě standardního příslušenství jako jsou šatny, sprchy, nářaďovna, budou v objektu také kuchyňka a odpočinková gastrozóna. Rozměry tělocvičny jsou zhruba 24 krát 12 metrů. Podle projektu je možné tělocvičnu využívat částečně i na kulturní akce, kterých se může zúčastnit až téměř 150 lidí, na přednášky a divadla může přijít ještě o deset lidí více. Náklady jsou ve výši zhruba 44 milionů korun. (ipa)