VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pondělí 17. května na Novojičínsku

Novojičínsko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEA/ – Deště a silný vítr komplikovali situaci v dopravě na Novojičínsku. Hladina vodních toků stále klesala. Podle předpovědí by deštivé počasí mělo vydržet minimálně do úterý. Každý den může napršet až 40 milimetrů vody, někde až 80. Pohyb oblačnosti nad územím severu Moravy a Slezska připomíná situaci v roce1997.

17.5.2010
SDÍLEJ:

Životice u Nového Jičína - pondělí 17. května před 16 hodinou.Foto: Deník/Adam Knesl

VÝZVA ČTENÁŘŮM

Zachytili jste povodeň vlastním objektivem? Znepříjemnila Vám velká voda život doma nebo při cestování? Pošlete do redakce Deníku své snímky, videa nebo popis situace na e-mail: milada.soukenkova@denik.cz!

21.05 Na Lubině v Petřvaldě je odvolán stav ohrožení, vodní tok dosahuje 176 centimetrů a řeka je na druhém stupni povodňové aktivity.

21.02 Po deváté hodině večerní na silnici 57 na vjezdu do Obce Vrchy ze směru od Fulneku spadl strom. Silnice je těžce průjezdná, doporučujeme zvolit jinou trasu.

19.51 Lubina v Petřvaldu stále klesá, již jen 9 centimetrů dělí stav ohrožení od druhé stupně - stavu pohotovosti. Na tocích Odře v Bartošovicích, Bílovce v Bílovci, Jičínce v Novém Jičíně, Sedlnici v Sedlnicích platí druhý stupeň povodňové aktivity. (mil)

17.47 Policie ČR: Na silnici 48 před Příborem ve směru na Frýdek-Místek v místě zúžení vozovky je voda, které vtéká z pole. Voda se drží v polovině jízdního pruhu. Silnice je sjízdná s opatrností, rychlost je omezená na 50 km/h.

17.45

Policie ČR: Na silnici 57 v obci Vrchy se opravuje elektrické vedení, provoz je omezen, doprava je řízena kyvadlově hasiči. Oprava má trvat do 18.27 hodin.

17.21 Hejtman kraje Jaroslav Palas vyzývá občany v souvislosti s aktuálním stavem oblastí zasažených povodní, aby respektovali pokyny povodňových orgánů obcí a hasičů při provádění záchranných evakuací. Dále vyzývá řidiče, aby respektovali dopravní omezení na zaplavených komunikacích a na tyto nevjížděli, neboť tím značně ztěžují následné záchranné práce.

Aktuální přehled a dopravní informace lze nalézt na webových stránkách Jednotného systému dopravních informací http://www.dopravniinfo.cz/. Občané se také mohou obrátit s případnými dotazy souvisejícími s aktuální průjezdností silnic v našem kraji na dočasně zřízené povodňové telefonní číslo Policie ČR - 596 110 927.

16.00 Alice Lutišanová, mluvčí Skupiny ČEZ pro střední a severní Moravu: Energetikům se daří obnovovat dodávky energie do oblastí postižených silným nárazovým větrem a nepřetržitým deštěm. Počet zákazníků bez dodávek se podařilo snížit pod 7 tisíc. S ohledem na rozsahu škod byl dnes o půlnoci vyhlášen kalamitní stav pro Moravskoslezský kraj. Kalamitní stav nadále trvá. V terénu stále pracují maximální počty pracovníků Poruchové služby Skupiny ČEZ a jejich dodavatelských firem. Posílena zůstávají rovněž dispečerská pracoviště a Call centra Skupiny ČEZ. Energetici zrušili také veškeré plánované práce v následujících dnech tak, aby se mohli plně soustředit na obnovení dodávek zákazníkům.

Počet poruch na vysokém napětí klesl na 15. V tuto chvíli energetici zasahují zejména na Krnovsku ( 5 poruch ), Novojičínsku ( 3 poruchy ) a Opavsku ( 3 poruchy ). Na odstranění 2poruch a obnovení dodávky se intenzivně pracuje také na Karvinsku. U uvedených poruch se daří postupně obnovovat dodávky zákazníkům, počty míst bez elektřiny se výrazně snižují. Na Ostravsku a Frýdlantsku již energetici dokončují opravy v souvislosti s poruchami na vysokém napětí, v jejichž důsledku zůstávají omezeny už maximálně stovky domácností.

Daří se také práce na nízkém napětí. Řada nahlášených poruch souvisela a předpokládáme, že nadále souvisí poruchami na vysokém napětí. Jakmile se podaří opravit určitou poruchu na vysokém napětí, klesne v dané lokalitě i počet původně hlášených poruch na napětí nízkém. K oblastem s nejvyšším počtem poruch na nízkém napětí k 16.00 hodině patří Krnovsko, Novojičínsko a Opavsko. Zvýšený počet je patrný také na Ostravsku, Frýdlantsku a v oblastech Valašského Meziříčí.

Starosti energetikům dělají také stoupající hladiny vodních toků, které nepřetržité mapují. V případě, že hladiny budou nadále stoupat, jsme připraveni v záplavami ohrožených lokalitách z bezpečnostních důvodů preventivně odpojit naše zařízení. Do této chvíle voda zaplavila 7 lokálních distribučních trafostanic, naštěstí dosud nebylo nutné odstavit z provozu ani jednu rozvodnu.

Větrná smršť, která se prohnala přes Moravu spolu se silným a intenzivním deštěm, ničila na řadě míst Moravskoslezského kraje elektrická vedení a způsobila výpadky proudu. Poryvy velmi silného nárazového větru způsobily pády větví a celých stromů na elektrická vedení, na řadě míst byly vodiče doslova zpřetrhány na několika úsecích jedné linky.

Práce budou nadále pokračovat s maximálním nasazením. Intenzivně pracujeme na odstranění důsledků, které napáchal silný nárazový vítr spolu s vydatným deštěm. Výrazně však do oprav zasahují nepříznivé klimatické podmínky a v některých lokalitách podmáčený či doslova zatopený a nepřístupný terén.

16.00 Policie ČR: silnice č. 4864 mezi obcemi Vlčovice - Tichá (směr Frenštát pod Radhoštěm) je již částečně zprůjezdněná.

15.30 Policie ČR: Silnice 465 do Bílovce, mezi Těškovicemia a Výškovicemi, je neprůjezdná. Na silnici jsou spadlé stromy.

15.26 Novojičínský tiskový mluvčí Josef Gabzdyl: V Novém Jičíně a nejbližším okolí je situace klidná, toky stále klesají. Jičínka se drží na druhém stupni povodňové pohotovosti. Meteorologové ale stále předpovídají vydatné srážky, takže se situace může změnit. Toky v posledních 24 hodinách kulminovaly třikrát. Poprvé včera okolo dvacáté hodiny, podruhé v noci ve dvě hodiny a naposledy dnes ráno v osm hodin. Například v Životicích u Nového Jičína na Jičínce museli odstranit jednu lávku, aby nebránila volnému průtoku. Problémy měli také s provizorním mostem ze státních hmotných rezerv, který po loňských bleskových povodních nahradil původní přemostění. Voda podemlela panely, které tvořily základ a hrozilo ucpání koryta. Nebezpečnou situaci vyřešil přivolaný velký jeřáb.

Uzavírka silnice mezi Novým Jičínem a Životicemi u Nového Jičína ve směru na Frenštát pod Radhoštěm byla zrušena. Policisté však situaci monitorují a pokud by začalo více pršet a voda by se dostávala z břehů, komunikaci by opět uzavřeli.

Technické služby budou do 18.00 vydávat občanům pytle s pískem, dále podle momentální situace.

Občané, kteří prožili loňskou povodeň, tak podobné nebezpečí snášejí velmi špatně. Na druhou stranu už při zvedání hladiny neponechali nic náhodě, automobily odvezli na vyšší místa a zabezpečili si majetek. Naštěstí nikde se voda nedostala do obytných částí.

15.10 Policie ČR:

silnice č. 4832 a dále silnice č. 483 v úseku od Nového Jičína ve směru na Mořkov, až po začátek obce Veřovice - silnice je již zprůjezdněna

silnice č. 4864 mezi obcemi Vlčovice - Tichá (směr Frenštát pod Radhoštěm) - stále neprůjezdná

silnice č. 4804 mezi obcemi Jistebník - Košatka - stále neprůjezdná

silnice č. 4805 mezi obcemi Petřvald - Petřvaldík - neprůjezdná

Doporučení pro řidiče: oblastmi, postiženými povodněmi je vhodné snížit rychlost jízdy a maximálně zvýšit opatrnost.
Nejsou hlášeny v tuto chvíli žádné další vážnější komplikace v silničním provozu.

15.06 Vodní toky na Novojičínsku pomalu opadávají. Hladiny klesají v řádech několika centimetrů na všech sledovaných tocích, kromě Bílovky, která pozvolna stoupá a je za tím na nejvyšší hodnotě v tomto období, tedy na 215 centimetrech (stav k 14:40). (vru)

14.15 Policie ČR:V souvislosti s nepříznivými povětrnostními podmínkami dopravní policisté neustále monitorují situaci na komunikacích Moravskoslezského kraje. Na vybraných místech zajišťují regulaci dopravy, zajišťují průjezdnost. Pro zjištění aktuální dopravní situace byla zřízena informační linka 596 110 927 . Volat na tuto linku lze od 14.30 hodin.

Podle posledních dostupných informací dálnice D1 je stále průjezdná.

Za účelem zajištění bezpečnosti a ochrany majetku v evakuovaných oblastech policisté pořádkové služby posílili hlídky.

13.34 Kopřivnická tisková mluvčí Lucie Petříčková: V současné době je na vodním toku Lubina dosaženo III. stupně povodňové aktivity, ale voda je v korytě a mírně klesá. (Před několika hodinami došlo k vylití, maximální hladiny bylo dosaženo z brzkých ranních hodinách.)

Na Větřkovické přehradě je naplněn ovladatelný zásobní prostor, hladina je asi 6 cm pod hranou bezpečnostního přelivu. V současné době je voda řízeně vypouštěna spodní výpustí v množství 4 kubíky za sekundu. Pokud budou srážky i nadále pokračovat se stejnou intenzitou, dojde do 4 hodin k přelití bezpečnostního přepadu. V žádném případě však nehrozí extrémní odtok vody z přehrady.

Povodňová komise Kopřivnice zasedá nepřetržitě od včerejší 18. hodiny je v kontaktu s ostatními obcemi ve správním obvodu. V neděli večer začaly být rozmisťovány zábrany a byly naplněny rezervní pytle s pískem. K zajištění majetku bylo již rozmístěno zhruba 2 500 pytlů v místech největšího ohrožení. Nejvíce ohrožených nemovitostí je ve Vlčovicích a v Lubině. Evakuován byl 1 RD ve Vlčovicích. Kvůli spadlému sloupu v Lubině se část domácností ocitla bez elektrické energie - díky přepojení na jiné vedení je však již větší část domácností opět připojena.

V případě nouze mohou lidé volat na linky 150, 112, nebo na MÚ Kopřivnice 556 879 647.

13.32 Lubina v Petřvaldě mírně klesá, ale stále platí stav ohrožení. Na ostatních tocích v okrese je stav pohotovosti. Voda v Lubině v Petřvaldu klesla oproti uplynulé hodině o 5 centimetrů. Jičínka se zastavila na 248 centimetrech. Kesla hladina také Sedlnice, a to ze 271 na 256 centimetrů. (vru, mil)

12.30 Policie ČR: Aktuální stav na silinicích.

silnice č. 4832 a dále silnice č. 483 v úseku od Nového Jičína ve směru na Mořkov, až po začátek obce Veřovice - v této chvíli mám informace, že silnice bude zanedlouho zprůjezdněna

silnice č. 4864 mezi obcemi Vlčovice - Tichá (směr Frenštát pod Radhoštěm) - stále neprůjezdná

silnice č. 4804 mezi obcemi Jistebník - Košatka - stále neprůjezdná

V této chvíli nejsou hlášeny žádné další vážnější komplikace v silničním provozu.

11.58 Přečtěte si také: Bez proudu je na Moravě deset tisíc zákazníků

11.23 Podle serveru Povodí Odry stoupla Sedlnice o 21 centimetrů, oproti 10. hodině. Současná hodnota, tedy k 11. hodině, je 270 centimetrů. Ostatní toky mírně klesají. (vru)

10.59 Policie ČR: Dle dosavadních dostupných informací dálnice D 1 v obou směrech je zatím průjezdná. Situaci neustále monitorujeme.

10.31 Policie ČR: V souvislosti se srážkami dochází i na Novojičínsku k zaplavení některých úseků silnic. Níže seznam silnic, které jsou v této chvíli v obou směrech neprůjezdné.:

silnice č. 4832 a dále silnice č. 483 v úseku od Nového Jičína ve směru na Mořkov, až po začátek obce Veřovice
silnice č. 4864 mezi obcemi Vlčovice - Tichá (směr Frenštát pod Radhoštěm)
silnice č. 4804 mezi obcemi Jistebník - Košatka

10.25 Sedlnice skočila nahoru. Hladina Sedlnice byla k 10. hodině na 249 centimetrech. Je to o 19 centimetrů více, než v 9 hodin. Lubina v Petřvaldě má k 10. hodině už 241 centimetrů. Oproti uplynulé hodině je to nárůst o 12 centimetrů. (vru)

10.00 Policie ČR: Dopravní uzavírky a omezení

od 9:37 do 20:00 na silnici 46211 v obci Fulnek spadl strom, který silnici uzavřel a poškodil elektrické vedení.

Dále pak na silnice 46424 v obci Kujavy čekejte zdržení, silnice je zaplavená (pod D1), předpokládaná doba omezení je do úterka 9 hodin.

Rovněž silnice 4808 v obci Skotnice okres na Skorotín je neprůjezdná.

Silnicie4804 v obci Jistebník ve směru na Košatku je uzavřená, záplavy.

9.47 Jičínka klesla, Sedlnice stoupla. Jičínka pokračuje v poklesu hladiny, i když jen o pár centimetrů. Lubina a Sedlnice však stouply. Sedlnice, která se nachází ve 2. SPA o šest centimetrů a Lubina ve stavu ohrožení, stoupla o další čtyři centimetry. (vru)

9.29 Hladiny kolísají. Odra, protékající stejnojmenným městem, pomalu stoupá. K 9. hodině vystoupala její hladina na 193 centimetry. Stejný trend lze sledovat i na Lubině. Za poslední hodinu vystoupala o čtyři centimetry na 229. Jičínka lehce poklesla. Její hladina jsou nyní 3 metry. Sedlnice se dostala do 2. SPA s 230 centimetry. Odra v Bartošovicích drží již druhou hodinu 404 centimetry. Stejně tak Bílovka, jejíž hladina se zastavila na 211 centimetrech. (vru)

8.44 Další stoupání uvádí server Povodí Odry také na dalších tocích. Patří mezi ně Sedlnice, která stoupla od šesti ráno o šest centimetrů na 220 centimetrů (stav k 8.20) a drží se stále na 2. SPA. Hladina stoupá také na Jičínce, od 7 hodin vystoupala o 26 centimetrů na 306. Pozvolna se zvedá i hladina Lubiny v Petřvaldě. Zastavila se na 226 centimetru. Nepříjemně stoupá také Odra v Odrách, od půlnoci se hladina zvýšila o 8 centimetrů a má stoupající trend. Také Husí potok ve Fulneku je zvýšený. Jeho stav k 8:20 je 117 centimetrů. Lehce stoupá i Bílovka, která je na 213 centimetrech. Odra v Bartošovicích se drží na 404 centimetrech. (vru)

8.40 Novojičínský tiskový mluvčí Josef Gabzdyl: V poslední půlhodině se situace znatelně zhoršila, Jičínka se v Novém Jičíně opět dostala nad tři metry a atakuje nejvyšší stav ze včerejšího večera. V Životicích u NJ je voda na silnici a přetéká přes některé mostky. Přímo ve městě je situace klidná. Občanům rozdáváme pytle s pískem a sháníme další pytle, kterých začíná být nedostatek.

8.14 Pět vodních toků na Novojičínsku má za sebou hranici povodňového stupně. Mezi ty nejsledovanější patří bezesporu ty, které mají na kontě 3. stupeň povodňové aktivity (SPA), jsou to Jičínka v Novém Jičíně a Lubina v Petřvaldě. Jičínka měla k 7:40 hladinu ve výšce 291 centimetr a už od čtyř hodin ráno stoupá. Lubina se vyhoupla na 223 centimetry a nabírá taktéž stoupavý trend. V mezích druhého povodňového stupně je zatím Odra v Bartošovicích se 404 centimetry a Bílovka v Bílovci se 209 centimetry. (vru)

8.00 „Ve Vlčovicích, místní části města Kopřivnice máme poslední informaci, že je pod kostelem třicet centimetrů vody vylitých na silnici,“ informoval ráno krizový koordinátor Dušan Bartošák. Uzavřená byla rovněž silnice z Nového Jičína do Životic u Nového Jičína. Podle hlášení městského rozhlasu v Novém Jičíně platil na všech tocích v okolí města třetí povodňový stupeň. Přehradní a retenční nádrže přetékaly bezpečnostními přepady. Zvyšování jejich hladin se ale v té chvíli nepředpokládalo. „Vyzýváme všechny obyvatele ke zvýšené opatrnosti, vzhledem k tomu, že deště by měly přetrvávat až do úterý 18. května,“ zaznělo varování městského rozhlasu.

Nejkritičtější situace na vodních tocích kolem sedmé hodiny ranní byla v Novém Jičíně, kde hladina řeky Jičínky vystoupala z 245 cm, které měla v pět hodin na 280 cm. HLadina řeky Lubiny v obci Petřvald za stejnou dobu poklesla o 5 cm na 222 cm. Na obou tocích se ale jednalo o třetí povodňový stupeň.

7.45 Novojičínský tiskový mluvčí Josef Gabzdyl: Na tocích Jičínka, Zrzávka, Grasmanka a Stranický potok platí nejvyšší třetí povodňový stupeň, ale voda se drží v korytech. Vodní nádrže Starý Jičín na Grasmance a Kacabaja na Zrzávce přetékají přes bezpečnostní přepad, ale byl zaznamenán pokles hladiny o dvacet centimetrů. Srážky mají pokračovat do zítřejšího dne, proto občany důrazně žádáme o maximální ostražitost. Silnice mezi Novým Jičínem a Životicemi u Nového Jičína je pro běžnou dopravu do odvolání uzavřena. Průjezd bude povolen jen občanům zde bydlícím.

Více informací k neděli 16. května najdete ZDE!

17.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

annonce-logo

Nabídky práce

+ Podat inzerát

Obchod - Obchod Vedoucí prodejny, provozu24 200 Kč

Vedoucí pracovních týmů v prodejnách Zástupce vedoucí/ho prodejny. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 24200 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Z:8.1.2018.A: 21.2.2018. , Místo výkonu práce Odry. Zaměstnanecké výhody: Stravenky, 5 týdnů dovolené, benefitní cafeterie, příspěvek na důchodové připojištění, Multisport karta. Práce o víkendech., Výběrové řízení v pondělí 5.3.2018 na prodejně Odry, Nádražní č.p. 293/20. Uchazeči se budou hlásit v 9:00 hodin u vedoucího prodejny, případně tamtéž u regionálního managera paní Martiny Lochmanové, která provede pohovory.. Pracoviště: Penny market s.r.o. - prodejna odry, Nádražní, č.p. 293, 742 35 Odry. Informace: Dagmar Sládková, +420 727 876 058.

Služby - Služby Uklízeč, uklízečka73 Kč

Uklízeči a pomocníci v hotelích, administrativních, průmyslových a jiných objektech Úklidoví pracovníci. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 73.2 kč, mzda max. 80 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: z: 22.8.2017 a: 21.2.2018 Pracovní místo vyhrazené zaměstnavatelem pro osoby se zdravotním postižením dle par. 80 zák. č. 435/2004 Sb. (OZP). , Základní požadavky a povinnosti uchazeče: pracovat řádně podle svých sil, znalostí a schopností, dodržovat pracovní dobu / dobrou pracovní morálku, plnit pokyny nadřízených, spolupracovat s ostatními zaměstnanci, využívat pracovní dobu a výrobní prostředky k vykonávání svěřených prací, plnit kvalitně a včas pracovní úkoly, požadujeme výpis ze zdravotní dokumentace a výpis z rejstříku trestu., Náplň práce: provádění běžného úklidu - zametání a vytírání podlah, utírání prachu, větrání místností, čištění nábytku a zařízení, vynášení odpadků, provádění desinfekce, čištění koberců elektrickým vysavačem, běžný úklid a čištění sociálního zařízení (WC) a kuchyňských koutků., Pracovní doba (od - do): 15:00 - 19:00 hod. , Kontakt: Žaneta Janíčková, telefonicky na č.: 723 612 506, písemně na e-mail: prace@forcorp.cz. Pracoviště: Forcorp group spol. s r.o. pracoviště suvorovova, šenov u nj, Suvorovova, č.p. 525, 742 42 Šenov u Nového Jičína. Informace: Žaneta Janíčková, +420 723 612 506.

Technika a elektrotechnika - Technika a elektrotechnika Technik17 200 Kč

Technici v ostatních průmyslových oborech Technici zakázkového oddělení. Požadované vzdělání: úso s maturitou (bez vyučení). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 17200 kč, mzda max. 25000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 21.2.2018 Jsme česká firma zabývající se autoopravárenstvím nákladních a přípojných vozidel a autobusů, včetně souvisejících služeb., Hledáme technika zakázkového oddělení, který bude:, - zajišťovat komunikaci se zákazníkem,, - evidovat, vystavovat a zpracovávat veškerou administrativu ohledně poskytovaných služeb (faktury, zakázkové listy, náhradní díly apod.),, - komunikovat s ostatními pracovišti v rámci společnosti., Vhodný kandidát musí mít praxi v administrativě a účetnictví minimálně 1 rok, organizační a komunikační schopnosti, orientaci v účetnictví a pohledávkách. Uvítáme komunikativního kandidáta, zodpovědného a flexibilního., Pracoviště je Novém Jičíně, malý pracovní kolektiv, motivační finanční ohodnocení, vzdělávání, zaměstnanecké benefity., www.kar.cz, , Zaměstnanecké výhody: pracovní doba 37,5 hodin týdně, týden dovolené navíc, příspěvek na stravování, Multisport karta., Kontakt: písemně na email: personalista@kar.cz. Pracoviště: Kar-mobil s.r.o. - pracoviště nový jičín, Palackého, č.p. 1675, 741 01 Nový Jičín 1. Informace: Kontaktní e-mail, .

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč21 500 Kč

Svářeči Svářeč CO2. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 21500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: z: 30.5.2017,a:21.2.2018., Místo vhodné i pro zaměstnaneckou kartu., , Inf.:osobní kontakt vždy ve středu v 9:00 hodin., Požadavky: platný průkaz CO2 ZK 135.1, čtení technických výkresů, praxe, Inf.:schůzka po předchozí tel. dohodě. Pracoviště: Baze alfa, s.r.o., 742 45 Fulnek 1. Informace: Miroslav Štrbák ml., +420 605 527 275.

Reprezentanti novojičínského plaveckého klubu předvedli znamenitý vstup do sezony.
3

Plavci Nového Jičína postoupili do republikového semifinále

Ve čtvrtek 22. února likvidovali hasiči požár nové chatky v Suchdole nad Odrou na Novojičínsku.  Foto: HZS MSk
7

Nechat přímotop bez dozoru se chataři nevyplatilo

Infarktové drama! Hokejisté Studénky slaví postup po nájezdech

/FOTOGALERIE/ Rozhodující třetí díl čtvrtfinálové série mezi Studénkou a Českým Těšínem nabídl na kopřivnickém zimním stadionu atraktivní podívanou, kterou musely rozhodnout až samostatné nájezdy.

Závěrečné derby si podmanila kopřivnická Tatra

Základní část druholigové skupiny Východ směřuje do finiše! Ve středečním kole bylo na programu závěrečné sedmé novojičínské derby, ve kterém Nový Jičín na vlastním ledě podlehl svému rivalovi z Kopřivnice 2:5.

Květa Jeriová-Pecková o Olympijském festivalu v Ostravě: Být malá, jsem nadšená

/ROZHOVOR/ Do areálu Olympijského festivalu v Ostravě ve středu zavítala trojnásobná olympijská medailistka v běhu na lyžích z let 1980 a 1984 Květoslava Jeriová-Pecková.

Prověřte své znalosti z matematiky v dnešním testu Deníku

Dostali byste se na střední školu? Zkuste si, jak těžké to mají žáci při přijímacích zkouškách. V dnešním tištěném Deníku najdete druhý z testů, které jsme pro vás připravili. Prověří vaše znalosti matematiky. Příští týden vás pak čeká další test. Kupte si Deník a ověřte znalosti své i znalosti svých dětí. 

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT