VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Pondělí 17. května na Novojičínsku

Novojičínsko /AKTUALIZOVÁNO, FOTOGALERIE, VIDEA/ – Deště a silný vítr komplikovali situaci v dopravě na Novojičínsku. Hladina vodních toků stále klesala. Podle předpovědí by deštivé počasí mělo vydržet minimálně do úterý. Každý den může napršet až 40 milimetrů vody, někde až 80. Pohyb oblačnosti nad územím severu Moravy a Slezska připomíná situaci v roce1997.

17.5.2010
SDÍLEJ:

Životice u Nového Jičína - pondělí 17. května před 16 hodinou.Foto: Deník/Adam Knesl

VÝZVA ČTENÁŘŮM

Zachytili jste povodeň vlastním objektivem? Znepříjemnila Vám velká voda život doma nebo při cestování? Pošlete do redakce Deníku své snímky, videa nebo popis situace na e-mail: milada.soukenkova@denik.cz!

21.05 Na Lubině v Petřvaldě je odvolán stav ohrožení, vodní tok dosahuje 176 centimetrů a řeka je na druhém stupni povodňové aktivity.

21.02 Po deváté hodině večerní na silnici 57 na vjezdu do Obce Vrchy ze směru od Fulneku spadl strom. Silnice je těžce průjezdná, doporučujeme zvolit jinou trasu.

19.51 Lubina v Petřvaldu stále klesá, již jen 9 centimetrů dělí stav ohrožení od druhé stupně - stavu pohotovosti. Na tocích Odře v Bartošovicích, Bílovce v Bílovci, Jičínce v Novém Jičíně, Sedlnici v Sedlnicích platí druhý stupeň povodňové aktivity. (mil)

17.47 Policie ČR: Na silnici 48 před Příborem ve směru na Frýdek-Místek v místě zúžení vozovky je voda, které vtéká z pole. Voda se drží v polovině jízdního pruhu. Silnice je sjízdná s opatrností, rychlost je omezená na 50 km/h.

17.45

Policie ČR: Na silnici 57 v obci Vrchy se opravuje elektrické vedení, provoz je omezen, doprava je řízena kyvadlově hasiči. Oprava má trvat do 18.27 hodin.

17.21 Hejtman kraje Jaroslav Palas vyzývá občany v souvislosti s aktuálním stavem oblastí zasažených povodní, aby respektovali pokyny povodňových orgánů obcí a hasičů při provádění záchranných evakuací. Dále vyzývá řidiče, aby respektovali dopravní omezení na zaplavených komunikacích a na tyto nevjížděli, neboť tím značně ztěžují následné záchranné práce.

Aktuální přehled a dopravní informace lze nalézt na webových stránkách Jednotného systému dopravních informací http://www.dopravniinfo.cz/. Občané se také mohou obrátit s případnými dotazy souvisejícími s aktuální průjezdností silnic v našem kraji na dočasně zřízené povodňové telefonní číslo Policie ČR - 596 110 927.

16.00 Alice Lutišanová, mluvčí Skupiny ČEZ pro střední a severní Moravu: Energetikům se daří obnovovat dodávky energie do oblastí postižených silným nárazovým větrem a nepřetržitým deštěm. Počet zákazníků bez dodávek se podařilo snížit pod 7 tisíc. S ohledem na rozsahu škod byl dnes o půlnoci vyhlášen kalamitní stav pro Moravskoslezský kraj. Kalamitní stav nadále trvá. V terénu stále pracují maximální počty pracovníků Poruchové služby Skupiny ČEZ a jejich dodavatelských firem. Posílena zůstávají rovněž dispečerská pracoviště a Call centra Skupiny ČEZ. Energetici zrušili také veškeré plánované práce v následujících dnech tak, aby se mohli plně soustředit na obnovení dodávek zákazníkům.

Počet poruch na vysokém napětí klesl na 15. V tuto chvíli energetici zasahují zejména na Krnovsku ( 5 poruch ), Novojičínsku ( 3 poruchy ) a Opavsku ( 3 poruchy ). Na odstranění 2poruch a obnovení dodávky se intenzivně pracuje také na Karvinsku. U uvedených poruch se daří postupně obnovovat dodávky zákazníkům, počty míst bez elektřiny se výrazně snižují. Na Ostravsku a Frýdlantsku již energetici dokončují opravy v souvislosti s poruchami na vysokém napětí, v jejichž důsledku zůstávají omezeny už maximálně stovky domácností.

Daří se také práce na nízkém napětí. Řada nahlášených poruch souvisela a předpokládáme, že nadále souvisí poruchami na vysokém napětí. Jakmile se podaří opravit určitou poruchu na vysokém napětí, klesne v dané lokalitě i počet původně hlášených poruch na napětí nízkém. K oblastem s nejvyšším počtem poruch na nízkém napětí k 16.00 hodině patří Krnovsko, Novojičínsko a Opavsko. Zvýšený počet je patrný také na Ostravsku, Frýdlantsku a v oblastech Valašského Meziříčí.

Starosti energetikům dělají také stoupající hladiny vodních toků, které nepřetržité mapují. V případě, že hladiny budou nadále stoupat, jsme připraveni v záplavami ohrožených lokalitách z bezpečnostních důvodů preventivně odpojit naše zařízení. Do této chvíle voda zaplavila 7 lokálních distribučních trafostanic, naštěstí dosud nebylo nutné odstavit z provozu ani jednu rozvodnu.

Větrná smršť, která se prohnala přes Moravu spolu se silným a intenzivním deštěm, ničila na řadě míst Moravskoslezského kraje elektrická vedení a způsobila výpadky proudu. Poryvy velmi silného nárazového větru způsobily pády větví a celých stromů na elektrická vedení, na řadě míst byly vodiče doslova zpřetrhány na několika úsecích jedné linky.

Práce budou nadále pokračovat s maximálním nasazením. Intenzivně pracujeme na odstranění důsledků, které napáchal silný nárazový vítr spolu s vydatným deštěm. Výrazně však do oprav zasahují nepříznivé klimatické podmínky a v některých lokalitách podmáčený či doslova zatopený a nepřístupný terén.

16.00 Policie ČR: silnice č. 4864 mezi obcemi Vlčovice - Tichá (směr Frenštát pod Radhoštěm) je již částečně zprůjezdněná.

15.30 Policie ČR: Silnice 465 do Bílovce, mezi Těškovicemia a Výškovicemi, je neprůjezdná. Na silnici jsou spadlé stromy.

15.26 Novojičínský tiskový mluvčí Josef Gabzdyl: V Novém Jičíně a nejbližším okolí je situace klidná, toky stále klesají. Jičínka se drží na druhém stupni povodňové pohotovosti. Meteorologové ale stále předpovídají vydatné srážky, takže se situace může změnit. Toky v posledních 24 hodinách kulminovaly třikrát. Poprvé včera okolo dvacáté hodiny, podruhé v noci ve dvě hodiny a naposledy dnes ráno v osm hodin. Například v Životicích u Nového Jičína na Jičínce museli odstranit jednu lávku, aby nebránila volnému průtoku. Problémy měli také s provizorním mostem ze státních hmotných rezerv, který po loňských bleskových povodních nahradil původní přemostění. Voda podemlela panely, které tvořily základ a hrozilo ucpání koryta. Nebezpečnou situaci vyřešil přivolaný velký jeřáb.

Uzavírka silnice mezi Novým Jičínem a Životicemi u Nového Jičína ve směru na Frenštát pod Radhoštěm byla zrušena. Policisté však situaci monitorují a pokud by začalo více pršet a voda by se dostávala z břehů, komunikaci by opět uzavřeli.

Technické služby budou do 18.00 vydávat občanům pytle s pískem, dále podle momentální situace.

Občané, kteří prožili loňskou povodeň, tak podobné nebezpečí snášejí velmi špatně. Na druhou stranu už při zvedání hladiny neponechali nic náhodě, automobily odvezli na vyšší místa a zabezpečili si majetek. Naštěstí nikde se voda nedostala do obytných částí.

15.10 Policie ČR:

silnice č. 4832 a dále silnice č. 483 v úseku od Nového Jičína ve směru na Mořkov, až po začátek obce Veřovice - silnice je již zprůjezdněna

silnice č. 4864 mezi obcemi Vlčovice - Tichá (směr Frenštát pod Radhoštěm) - stále neprůjezdná

silnice č. 4804 mezi obcemi Jistebník - Košatka - stále neprůjezdná

silnice č. 4805 mezi obcemi Petřvald - Petřvaldík - neprůjezdná

Doporučení pro řidiče: oblastmi, postiženými povodněmi je vhodné snížit rychlost jízdy a maximálně zvýšit opatrnost.
Nejsou hlášeny v tuto chvíli žádné další vážnější komplikace v silničním provozu.

15.06 Vodní toky na Novojičínsku pomalu opadávají. Hladiny klesají v řádech několika centimetrů na všech sledovaných tocích, kromě Bílovky, která pozvolna stoupá a je za tím na nejvyšší hodnotě v tomto období, tedy na 215 centimetrech (stav k 14:40). (vru)

14.15 Policie ČR:V souvislosti s nepříznivými povětrnostními podmínkami dopravní policisté neustále monitorují situaci na komunikacích Moravskoslezského kraje. Na vybraných místech zajišťují regulaci dopravy, zajišťují průjezdnost. Pro zjištění aktuální dopravní situace byla zřízena informační linka 596 110 927 . Volat na tuto linku lze od 14.30 hodin.

Podle posledních dostupných informací dálnice D1 je stále průjezdná.

Za účelem zajištění bezpečnosti a ochrany majetku v evakuovaných oblastech policisté pořádkové služby posílili hlídky.

13.34 Kopřivnická tisková mluvčí Lucie Petříčková: V současné době je na vodním toku Lubina dosaženo III. stupně povodňové aktivity, ale voda je v korytě a mírně klesá. (Před několika hodinami došlo k vylití, maximální hladiny bylo dosaženo z brzkých ranních hodinách.)

Na Větřkovické přehradě je naplněn ovladatelný zásobní prostor, hladina je asi 6 cm pod hranou bezpečnostního přelivu. V současné době je voda řízeně vypouštěna spodní výpustí v množství 4 kubíky za sekundu. Pokud budou srážky i nadále pokračovat se stejnou intenzitou, dojde do 4 hodin k přelití bezpečnostního přepadu. V žádném případě však nehrozí extrémní odtok vody z přehrady.

Povodňová komise Kopřivnice zasedá nepřetržitě od včerejší 18. hodiny je v kontaktu s ostatními obcemi ve správním obvodu. V neděli večer začaly být rozmisťovány zábrany a byly naplněny rezervní pytle s pískem. K zajištění majetku bylo již rozmístěno zhruba 2 500 pytlů v místech největšího ohrožení. Nejvíce ohrožených nemovitostí je ve Vlčovicích a v Lubině. Evakuován byl 1 RD ve Vlčovicích. Kvůli spadlému sloupu v Lubině se část domácností ocitla bez elektrické energie - díky přepojení na jiné vedení je však již větší část domácností opět připojena.

V případě nouze mohou lidé volat na linky 150, 112, nebo na MÚ Kopřivnice 556 879 647.

13.32 Lubina v Petřvaldě mírně klesá, ale stále platí stav ohrožení. Na ostatních tocích v okrese je stav pohotovosti. Voda v Lubině v Petřvaldu klesla oproti uplynulé hodině o 5 centimetrů. Jičínka se zastavila na 248 centimetrech. Kesla hladina také Sedlnice, a to ze 271 na 256 centimetrů. (vru, mil)

12.30 Policie ČR: Aktuální stav na silinicích.

silnice č. 4832 a dále silnice č. 483 v úseku od Nového Jičína ve směru na Mořkov, až po začátek obce Veřovice - v této chvíli mám informace, že silnice bude zanedlouho zprůjezdněna

silnice č. 4864 mezi obcemi Vlčovice - Tichá (směr Frenštát pod Radhoštěm) - stále neprůjezdná

silnice č. 4804 mezi obcemi Jistebník - Košatka - stále neprůjezdná

V této chvíli nejsou hlášeny žádné další vážnější komplikace v silničním provozu.

11.58 Přečtěte si také: Bez proudu je na Moravě deset tisíc zákazníků

11.23 Podle serveru Povodí Odry stoupla Sedlnice o 21 centimetrů, oproti 10. hodině. Současná hodnota, tedy k 11. hodině, je 270 centimetrů. Ostatní toky mírně klesají. (vru)

10.59 Policie ČR: Dle dosavadních dostupných informací dálnice D 1 v obou směrech je zatím průjezdná. Situaci neustále monitorujeme.

10.31 Policie ČR: V souvislosti se srážkami dochází i na Novojičínsku k zaplavení některých úseků silnic. Níže seznam silnic, které jsou v této chvíli v obou směrech neprůjezdné.:

silnice č. 4832 a dále silnice č. 483 v úseku od Nového Jičína ve směru na Mořkov, až po začátek obce Veřovice
silnice č. 4864 mezi obcemi Vlčovice - Tichá (směr Frenštát pod Radhoštěm)
silnice č. 4804 mezi obcemi Jistebník - Košatka

10.25 Sedlnice skočila nahoru. Hladina Sedlnice byla k 10. hodině na 249 centimetrech. Je to o 19 centimetrů více, než v 9 hodin. Lubina v Petřvaldě má k 10. hodině už 241 centimetrů. Oproti uplynulé hodině je to nárůst o 12 centimetrů. (vru)

10.00 Policie ČR: Dopravní uzavírky a omezení

od 9:37 do 20:00 na silnici 46211 v obci Fulnek spadl strom, který silnici uzavřel a poškodil elektrické vedení.

Dále pak na silnice 46424 v obci Kujavy čekejte zdržení, silnice je zaplavená (pod D1), předpokládaná doba omezení je do úterka 9 hodin.

Rovněž silnice 4808 v obci Skotnice okres na Skorotín je neprůjezdná.

Silnicie4804 v obci Jistebník ve směru na Košatku je uzavřená, záplavy.

9.47 Jičínka klesla, Sedlnice stoupla. Jičínka pokračuje v poklesu hladiny, i když jen o pár centimetrů. Lubina a Sedlnice však stouply. Sedlnice, která se nachází ve 2. SPA o šest centimetrů a Lubina ve stavu ohrožení, stoupla o další čtyři centimetry. (vru)

9.29 Hladiny kolísají. Odra, protékající stejnojmenným městem, pomalu stoupá. K 9. hodině vystoupala její hladina na 193 centimetry. Stejný trend lze sledovat i na Lubině. Za poslední hodinu vystoupala o čtyři centimetry na 229. Jičínka lehce poklesla. Její hladina jsou nyní 3 metry. Sedlnice se dostala do 2. SPA s 230 centimetry. Odra v Bartošovicích drží již druhou hodinu 404 centimetry. Stejně tak Bílovka, jejíž hladina se zastavila na 211 centimetrech. (vru)

8.44 Další stoupání uvádí server Povodí Odry také na dalších tocích. Patří mezi ně Sedlnice, která stoupla od šesti ráno o šest centimetrů na 220 centimetrů (stav k 8.20) a drží se stále na 2. SPA. Hladina stoupá také na Jičínce, od 7 hodin vystoupala o 26 centimetrů na 306. Pozvolna se zvedá i hladina Lubiny v Petřvaldě. Zastavila se na 226 centimetru. Nepříjemně stoupá také Odra v Odrách, od půlnoci se hladina zvýšila o 8 centimetrů a má stoupající trend. Také Husí potok ve Fulneku je zvýšený. Jeho stav k 8:20 je 117 centimetrů. Lehce stoupá i Bílovka, která je na 213 centimetrech. Odra v Bartošovicích se drží na 404 centimetrech. (vru)

8.40 Novojičínský tiskový mluvčí Josef Gabzdyl: V poslední půlhodině se situace znatelně zhoršila, Jičínka se v Novém Jičíně opět dostala nad tři metry a atakuje nejvyšší stav ze včerejšího večera. V Životicích u NJ je voda na silnici a přetéká přes některé mostky. Přímo ve městě je situace klidná. Občanům rozdáváme pytle s pískem a sháníme další pytle, kterých začíná být nedostatek.

8.14 Pět vodních toků na Novojičínsku má za sebou hranici povodňového stupně. Mezi ty nejsledovanější patří bezesporu ty, které mají na kontě 3. stupeň povodňové aktivity (SPA), jsou to Jičínka v Novém Jičíně a Lubina v Petřvaldě. Jičínka měla k 7:40 hladinu ve výšce 291 centimetr a už od čtyř hodin ráno stoupá. Lubina se vyhoupla na 223 centimetry a nabírá taktéž stoupavý trend. V mezích druhého povodňového stupně je zatím Odra v Bartošovicích se 404 centimetry a Bílovka v Bílovci se 209 centimetry. (vru)

8.00 „Ve Vlčovicích, místní části města Kopřivnice máme poslední informaci, že je pod kostelem třicet centimetrů vody vylitých na silnici,“ informoval ráno krizový koordinátor Dušan Bartošák. Uzavřená byla rovněž silnice z Nového Jičína do Životic u Nového Jičína. Podle hlášení městského rozhlasu v Novém Jičíně platil na všech tocích v okolí města třetí povodňový stupeň. Přehradní a retenční nádrže přetékaly bezpečnostními přepady. Zvyšování jejich hladin se ale v té chvíli nepředpokládalo. „Vyzýváme všechny obyvatele ke zvýšené opatrnosti, vzhledem k tomu, že deště by měly přetrvávat až do úterý 18. května,“ zaznělo varování městského rozhlasu.

Nejkritičtější situace na vodních tocích kolem sedmé hodiny ranní byla v Novém Jičíně, kde hladina řeky Jičínky vystoupala z 245 cm, které měla v pět hodin na 280 cm. HLadina řeky Lubiny v obci Petřvald za stejnou dobu poklesla o 5 cm na 222 cm. Na obou tocích se ale jednalo o třetí povodňový stupeň.

7.45 Novojičínský tiskový mluvčí Josef Gabzdyl: Na tocích Jičínka, Zrzávka, Grasmanka a Stranický potok platí nejvyšší třetí povodňový stupeň, ale voda se drží v korytech. Vodní nádrže Starý Jičín na Grasmance a Kacabaja na Zrzávce přetékají přes bezpečnostní přepad, ale byl zaznamenán pokles hladiny o dvacet centimetrů. Srážky mají pokračovat do zítřejšího dne, proto občany důrazně žádáme o maximální ostražitost. Silnice mezi Novým Jičínem a Životicemi u Nového Jičína je pro běžnou dopravu do odvolání uzavřena. Průjezd bude povolen jen občanům zde bydlícím.

Více informací k neděli 16. května najdete ZDE!

17.5.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

SERVIS

Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 22 000 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel Řidiči nákladních automobilů do 7,5t. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 22000 kč, mzda max. 26000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:24.9.2018.A:12.10.2018. Místo výkonu práce Moravskoslezský kraj. Jedná se o přepravu hutního materiálu, součástek, strojů a zařízení pro firmy většinou v Moravskoslezském kraji. Jednosměnný provoz, pracovní týden po-pá, víkend volný. Požadujeme: ŘP sk. C, profesní průkaz řidiče, spolehlivost, samostatnost, pružnost, dobré orientační schopnosti, praxe výhodou. Nástup možný ihned, tříměsíční zkušební doba. Mzda od 22 000,- Kč do 26 000,- Kč + diety.. Pracoviště: Autodoprava dresler s.r.o., 742 43 Pustějov. Informace: Rostislav Dresler, +420 603 230 973. Výroba - Výroba Zámečníci strojů 20 000 Kč Zámečníci strojů Zámečníci - pilař. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 20000 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:29.6.2018.A:12.10.2018. Místo výkonu práce Velké Albrechtice.Požadavky: vyučení ve strojírenském oboru (i bez maturity), platný průkaz jeřábník, vazač, zkouška ZK 311 (autogen), praxe v obsluze strojní pily min. 1 rok, orientace v technických výkresech, samostatnost, pečlivost, schopnost přesné práce, fyzická zdatnost, praxe v obsluze VZV výhodou. Náplň práce: Obsluha strojní pily, vrtání, řezání profilů plamenem dle výrobní dokumentace, kontrola geometrie opracování, broušení dílů ruční bruskou, manipulace s jeřábem, vázání břemen., V případě dobré pracovní morálky a kvalitně odváděné práci možnost prodloužení smlouvy na dobu neurčitou. Zaměstnanecké výhody: Stravenky, měsíční a čtvrtletní odměny, zvýhodněné hlasové a datové tarify pro mobilní telefony, odměna za inovaci či úsporu nákladů, od 1. 1. 2019 penzijní připojištění. Telefonický kontakt od 7:00 do 15:00. Osobní kontakt na výše uvedené adrese od 7:00 do 15:00 hodin.. Pracoviště: Lucco a.s., 742 91 Velké Albrechtice. Informace: Lucie Žáková, +420 556 455 140. Řemeslné práce - Řemeslné práce Tesař 130 Kč Tesaři Tesaři/Stolaři. Požadované vzdělání: nižší střední odborné. Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 130 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: z: 18.12.2017, a: 15.10.2018, Požadavky: vyučení v oboru výhodou, nutná praxe a znalost oboru. , Kontakt: telefonicky na č.: 734 381 696, písemně na e-mail: Agrando@seznam.cz, osobně na adrese Závišice 254 ve dnech PO až PÁ v době od 10:00 do 12:00 hodin.. Pracoviště: Pavel hanzelka, 742 21 Kopřivnice. Informace: Pavel Hanzelka, +420 734 381 696. Doprava a logistika - Doprava a logistika Skladník 90 Kč Skladníci, obsluha manipulačních vozíků Skladník, obsluha sil. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Jednosměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Z:17.4.2018.A:15.10.20108 Místo výkonu práce Bílovec. Společnost ZD Bílovec agro a.s. hledá z důvodu rozšíření výroby nového kolegu na pozici OBSLUHA SIL, SKLADNÍK. Náplň práce: Obsluha velkokapacitních sil, vyskladňování a naskladňování obilí, údržba sil. Požadujeme: řidičský průkaz T, uživatelská znalost PC, výhodou - řízení nakladače. Zaměstnanecké výhody: Stravenky, roční odměny, firmení akce, práce s moderní skladovací a zemědělskou technikou. Nabízíme: Nástupní plat 90 Kč,- / hod + příplatky-. V případě Vašeho zájmu o nabízené pracovní místo nám zašlete svůj životopis na jana.brezna@renofarmy.cz. Osobní kontakt na adrese Lagnovská 669, Klimkovice, 7-15 hod.. Pracoviště: Zd bílovec agro a.s., Sokolovská, č.p. 1086, 743 01 Bílovec 1. Informace: Jana Březná, +420 778 471 701.

Ilustrační foto.
6

Starostům obcí došla s medvědem trpělivost

Slavnostní odhalení sochy Věry Špinarové v Husově sadu.
26

Socha Věry Špinarové rozdělila Ostravu! Zklamaný je i její syn: To není maminka

Muž znal PIN kód, tak jej využil

Z přečinu krádež a přečinu neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku podezřívají policisté dvaapadesátiletého muže z Kopřivnice.

Školky a škola ve Frenštátě pod Radhoštěm: blíž k přírodě

Nové zahrady pro školky a nová učebna pro školu, vše více v souladu s přírodou. To vše nyní připravují ve Frenštátě pod Radhoštěm.

Také ve Studénce už je o koalici jasno

Studénka – V dalším městě na Novojičínsku již mají jasno o tom, kdo by je měl po další čtyři roky vést.

Ženou regionu za Moravskoslezský kraj je Dana Meca Franková

Všem ženám, které dosahují jedinečných výsledků nejen ve své profesi, ale aktivně se podílejí i na veřejném životě, tvoří hodnoty, pomáhají nemocným, dětem či zvířatům a ještě při tom zvládají péči o rodinu, je určena celonárodní soutěž Žena regionu.

DALŠÍ ČLÁNKY Z RUBRIKY

Komunální volby do zastupitelstev obcí 2018 (5. a 6. října 2018)
Seznam kandidátů, jak se volí v komunálních volbách, zpravodajství, výsledky komunálních voleb 2018 a přehled možných koalic v zastupitelstvu vaší obce. Volby do magistrátu a zastupitelstva krajských měst (Praha, Brno, Plzeň, Ostrava, České Budějovice, Jihlava, Hradec Králové, Pardubice, Olomouc, Ústí nad Labem, Karlovy Vary, Liberec, Zlín)

Senátní volby 2018 (1. kolo 5. a 6. října 2018, 2. kolo 12. a 13. října 2018)
Aktuální složení Senátu, seznam kandidátů do Senátu, výsledky senátních voleb 2018 pro volební obvody: Sokolov, Chomutov, Rokycany, Domažlice, České Budějovice, Praha 12, Praha 4, Praha 8, Praha 2, Litoměřice, Teplice, Jablonec nad Nisou, Mladá Boleslav, Benešov, Chrudim, Náchod, Svitavy, Třebíč, Břeclav, Brno-město, Prostějov, Šumperk, Opava, Ostrava-město, Karviná, Vsetín, Zlín.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT