VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Někteří cizinci neprošli policejní kontrolou

Zatím asi největší policejní akce v letošním roce na Novojičínsku se uskutečnila před několika dny. Policisté pátrali po věcech i osobách, kontrolovali obchody, tržnice i staveniště.

9.4.2014
SDÍLEJ:

Kontroly na staveništích někde odhalily nedostatky. Foto: Policie ČR/Petr Gřes

Do akce se, kromě stovky policistů, zapojili také celníci, pracovníci České obchodní inspekce, oblastního inspektorátu práce a živnostenského úřadu.

„Společně pátrali po osobách a věcech, kontrolovali dodržování jednotlivých předpisů a zákonů v provozovnách, ubytovnách, na staveništích, v obchodech a tržnicích," uvedl novojičínský okresní policejní mluvčí Petr Gřes a upřesnil, že akce začala v časných ranních hodinách a končila v pozdních nočních hodinách kontrolou ubytoven a vytypovaných míst, kde se mohly nacházet osoby v pátrání. „Při této kontrole se také zaměřili na legálnost pobytu a pracovního povolení cizinců," poznamenal Petr Gřes.

V průběhu dne kontrolovaly jednotlivé skupiny staveniště, ubytovací zařízení a provozovny. Předmětem jejich zájmu byly věci, stroje a zařízení, které byly v pátrání jako odcizené. V provozovnách se tým zaměřil na ochranné známky, nekolkovaný alkohol a cigarety.

„Kontrolou prošlo na území okresu Nový Jičín více jak dvě stovky osob a téměř čtyři desítky ubytovacích a restauračních zařízení. Dvě osoby byly zadrženy na základě příkazu k zatčení a jeden mladý muž coby chovanec na útěku," sdělil policejní mluvčí a pokračoval ve výčtu: „Při kontrole stavenišť zjistili pracovníci cizinecké policie a oblastního inspektorátu práce mezi téměř stovkou kontrolovaných osob pět cizinců, kteří neměli povolení k pobytu a práci. U těchto osob bylo zahájeno správní řízení o vyhoštění".

Bez poskvrny nezůstali ani prodejci. Ve dvou případech prodávali zboží, u nějž se jednalo o napodobeniny renomovaných značek hraček. „Policisté v těchto případech zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu porušení práv k ochranné známce. Téměř dvacet zjištěných přestupků je v řešení České obchodní inspekce a Oblastního inspektorátu práce v Ostravě. Česká obchodní inspekce udělila několik pokut a v jednom případě zahájil živnostenský úřad správní řízení," vypočetl Petr Gřes.

Při kontrolách ale nebyla nouze ani o dramatický okamžik. To když měl v rukou policistů skončit třiačtyřicetiletý muž, kterého měli strážci zákona již nějakou dobu v hledáčku. „Muž skončil se zraněním v nemocnici, poté, co vyskočil z okna kvůli obavě ze zadržení," uzavřel Petr Gřes s tím, že policisté u zraněného muže našli větší množství krystalické látky, prvotně vyhodnocené jako efedrin. Nyní jej podezírají ze spáchání přečinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy.

Policisté výsledky vyhodnocují a ve spolupráci s ostatními organizačními složkami, které se akce účastnily, chtějí přijmout určitá opatření.

Autor: Ivan Pavelek

9.4.2014 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení