Jedna z otázek, z úst zastupitele Rudolfa Korčáka, se týkala poplatků za zásahy hasičů. „Kolik stojí výjezd, když si někdo zabouchne dveře?“ ptal se zastupitel. Velitel Klimša na to reagoval slovy, že občané neplatí nic, neboť městu platí daně, a dodal: „Je možnost udělat sazebník. V jiných městech se to platí a vychází to zhruba na pět set až šest set korun.“
Na to reagovala zastupitelka Dana Forišková, která zažádala o vytvoření sazebníku za požární služby. Ten by musela udělat příborská radnice, neboť ta je provozovatelem hasičského záchranného sboru.
Starosta Milan Strakoš však navrhl nejdříve celou situaci analyzovat a hlavně ověřit, jaké má město možnosti peníze vybírat. Také všechny přítomné upozornil, že věc není tak jednoduchá, jak se na první pohled zdá. „Město by si muselo na tyto služby zřídit živnostenský list. Všechny takovéto věci se budou od ledna nového roku účtovat velice složitě, protože města se stanou plátci daně z přidané hodnoty,“ vysvětlil starosta a dodal, že je třeba zjistit, jestli má vůbec smysl se do jakéhosi ceníku za požární služby pouštět, jaký by to mělo přínos pro město samotné.
O zpoplatnění některých hasičských i policejních zásahů se vedou debaty po celé zemi již delší dobu. V některých městech vyjde odemykání zabouchnutých dveří majitele bytu či domu zhruba na pět set korun, ale ve většině měst se poplatky nevybírají. Jak uvedl jeden z kopřivnických hasičů, mladí lidé klíče ztratí nebo zapomínají velice málo, a pokud si zabouchnou dveře starší občané, kteří potřebují léky, je situace vyhodnocena jako ohrožení na životě.
Pokud se jedná o problematické rodiny, kde její členové například v nadměrné míře konzumují alkohol, hasiči jim doporučí zavolat si zámečnickou službu, za kterou si zaplatí. Otevírání bytů musí být odůvodnitelné a probíhá vždy za asistence Policie České republiky nebo městských strážníků.