Moderní operační stůl za 1,3 miliónu korun je určen pro urologické oddělení a akumulátorové operační nástroje v hodnotě více než 400 tisíc korun budou využívat ortopedi. Jak nový stůl, tak i operační nástroje, nahradily starší typy.

Nový operační stůl je vybaven komponenty pro urologické operace, jako jsou fixační příslušenství, boční podpory pro aretaci rukou a nohou, či nerezová miska s odtokem.

Nové akumulátorové operační nástroje.Nové akumulátorové operační nástroje.Zdroj: Agel Nový Jičín

„Komponenty zaručují bezpečnost pacientů a pohodlnou manipulaci k usnadnění operačních výkonů. Stůl využívá elektrohydraulického pohonu pomocí bezdrátového ovladače a také ovladače na noze stolu. Je složen z ručně odnímatelných segmentů, které jsou antidekubitní, antistatické a plně omyvatelné. Deska samotného stolu je propustná pro rentgenové záření, takže se může využívat při pořizování snímků z C-ramene,“ říká primář urologického oddělení MUDr. Miroslav Štursa.

Nový stůl znamená velký přínos jak pro operované pacienty, ale také zjednodušuje práci lékařům a ostatnímu sálovému personálu. „Měsíčně tento operační stůl využijeme při operacích zhruba 80 pacientů, přičemž nejčastěji operujeme pacienty s problémy horních močových cest, nebo provádíme zákroky na prostatě,“ uvedl primář Štursa s tím, že v současné době je na urologickém operačním sále jeden takovýto operační stůl.

Na některých místech na Novojičínsku sněhová nadílka a mráz v pondělí 8. ledna trochu komplikovaly život chodcům i automobilistům.
Sníh na Novojičínsku? Potíže hlásily tradičně Vrchy, jinak žádná hrůza

Další novinka je na operačních sálech ortopedicko-traumatologického oddělení, které získaly speciální sestavu akumulátorových operačních nástrojů kvůli zvyšujícím se nárokům na operativu a jako náhradu za předchozí verzi.

Tento systém je napájen bateriemi, a proto je manipulace s ním mnohem příjemnější, navíc se pyšní delší životností. Kvalitní motor zaručuje dokonalou funkčnost u všech ortopedicko-traumatologických zákroků od výkonů, kde potřebujeme jemnost a přesnost až po výkony s vysokými nároky na sílu nástroje.