O novou špičkovou techniku se rozrostlo vybavení Nemocnice Nový Jičín. Urologická ambulance dostala moderní ultrazvuk za téměř dva miliony korun, který umožní lékařům provádět přesnější a rychlejší diagnostiku při vyšetřování pacientů. Sloužit bude zejména při vyšetřování močového měchýře, močových cest, prostaty a také ledvin.

Moderní přístroj tak ocení nejen pacienti, ale i lékaři, a to především z toho důvodu, že ultrazvuk disponuje vysokou kvalitou obrazu, rychlou snímkovací frekvencí i automatickou optimalizací zobrazování. Díky tomu mohou zdravotníci v novojičínské nemocnici i při změnách režimů zobrazení získávat automaticky nejlepší možný obraz, což je klíčové právě pro správnou diagnostiku.

„Pomocí nového ultrazvuku Flex Focus 400 můžeme například spolehlivě identifikovat močové kameny v močových cestách, vývojové vady, překážky v odtoku moči z ledviny, ale také nádor nebo cizí těleso,“ vysvětlil Miroslav Štursa, primář urologického oddělení Nemocnice Nový Jičín, která je členem skupiny Agel.

Výhodou nového přístroje s moderním designem, který v ambulanci nahradil starší zařízení, jsou také jeho malé rozměry a mobilita. „Pro nás zdravotníky je pak nespornou výhodou intuitivní ovládání a praktické funkce přístroje,“ dodal primář Štursa s tím, že součástí ultrazvuku jsou i sondy určené pro specifické druhy vyšetření.

V rámci obměny přístrojového vybavení pořídila před nedávnem nový ultrazvukový přístroj také nemocnice v Bílovci. Konkrétně se jedná o celotělový sonograf pro diagnostiku srdečních a cévních onemocnění. „Tento špičkový ultrazvuk je multifunkční, má tři sondy, a to na cévy, břicho a srdce. Je významnou náhradou původního sonografu. Zprovoznili jsme ho v prvních dnech letošního roku a už je plně vytížen,“ uvedla vedoucí lékařka Interního oddělení Bílovecké nemocnice Ivana Šustková.

Tento přístroj v Bílovecké nemocnici přispívá ročně k včasné a úspěšné léčbě stovek pacientů.