Změna na ředitelském postu v největším zdravotnickém zařízení v okrese opět přichází po relativně krátké době. Lékař Jan Káňa vystřídá ve vedení svého profesního kolegu Pavla Bartoše, který Nemocnici Nový Jičín vedl od září 2017. Jeho předchůdce, Martin Metelka, byl ve funkci pouhý rok.

„Úkolem pro nové vedení novojičínské nemocnice bude další rozvoj zdravotnického zařízení s důrazem na nosné Komplexní onkologické centrum, které je jeho součástí,“ sdělila Lucie Drahošová, mluvčí Nemocnice Nový Jičín. Jan Káňa je od soboty předsedou představenstva nemocnice, na pozici místopředsedy představenstva přichází do nemocnice manažer David Koribský.

„Jan Káňa vystudoval Lékařskou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci. Bohaté pracovní zkušenosti získal mimo jiné také ve Fakultní nemocnici v Ostravě a Městské nemocnici tamtéž, představila nového ředitele mluvčí. Na adresu Davida Koribského uvedla: „Je absolventem Vysoké školy ekonomické v Praze, Fakulty managementu, se specializací na management zdravotních služeb. Do novojičínské nemocnice přichází ze společnosti Nemocnice Kyjov, kde řadu let působil na pozici ekonomického náměstka, zodpovědného za ekonomický rozvoj, hospodaření v oblasti financí a strategické řízení nemocnice.“

Nemocnice Nový Jičín, která spadá pod zdravotnický holding Agel, je ve svém regionu jedinou nemocnicí s komplexní strukturou poskytované zdravotní péče a špičkovým Komplexním onkologickým centrem. Do její spádové oblasti patří na 170 000 obyvatel.

Stejně jako mnohá jiná zdravotnická zařízení i novojičínská nemocnice má dlouhodobě problém s personálním obsazením. Aktuálně má na svém webu vyvěšeno třináct nabídek práce pro lékaře, poptávka je také po zdravotních sestrách, ošetřovatelské i záchranářské profesi. Nové zaměstnance se snaží Nemocnice Nový Jičín nalákat nástupním bonusem až 50 tisíc korun.