Nemocničnímu personálu nová lůžka zjednoduší zacházení s nemocnými a jejich přesun. Nákup postelí nemocnici přišel na dva a půl miliónu korun.

Celkem šest kusů nových lůžek je umístěno na gynekologickém oddělení, dalších dvaadvacet lůžek na obou chirurgických odděleních, čtyři lůžka jsou na porodním oddělení, jedenáct lůžek na ORL, ortopedickém a urologickém oddělení. „Nejde o první pořízení lůžek v posledních letech, ale větší sérii nákupů v rámci plánované obnovy lůžkového fondu. V celé nemocnici plánujeme postupně nahrazovat starší postele novými, kvalitnějšími a pohodlnějšími,“ uvedla manažerka ošetřovatelské péče Petra Czyžová.

Nové matrace jsou vhodnější pro pacienty s vyšší hmotností nad dvě stě kilogramů a pro lidi s vyšší postavou. „Lůžka mají navíc dvoudílné sklopné plastové postranice pro snadnou manipulaci s pacientem. Díky ovladači si může každý pacient sám polohovat jednotlivé díly ložné plochy a také nastavit výšku lůžka,“ dodala Czyžová. Nové matrace rovněž usnadní pobyt v nemocnici dlouhodobě ležícím pacientům, protože jsou uzpůsobeny, aby zabraňovaly vzniku proleženin.