VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice rozšířila služby o baňkování a poradnu

Nový Jičín - Rehabilitační oddělení Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně může svým klientům nabídnout rozšířené služby. Jedná se o plynové injekce, suché baňkování a poradnu pohybového psychomotorického vývoje.

8.9.2010
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Pavel Karban

Novojičínská nemocnice rozjíždí od prvního září nové, nadstandardní služby na Rehabilitačním oddělení. Toto oddělení poskytuje služby, hrazené pojišťovnou, i služby, které si pacient hradí sám. Jak už bylo v Deníku dříve publikováno, nově se jedná o metody baňkování, plynové injekce a poradnu. Tentokrát se zaměříme na dvě posledně jmenované.

Přečtěte si také: Baňkování je příjemnou relaxací

Metoda plynových injekcí není tak stará, jako baňkování, její historie se datuje k počátkům dvacátého století ve Francii. Pacientovi jsou pod kůži aplikována malá množství oxidu uhličitého, který se postupně v těle sám vstřebá. „Plyn působí svým tlakem a pozitivně ty tkáně dráždí. Mimo to také reaguje s tělními tekutinami, takže způsobí i chemické reakce. Aplikace má dlouhodobější účinek,“ přiblížil vedoucí Rehabilitačního oddělení Rene Venos. Lokální vpich však nemusí mít jen lokální účinek. Tlak může ovlivnit centrální nervový systém i vnitřní orgány, které jsou úplně vzdálené. „Dá se to použít jako doplněk léčby například interních chorob nebo neurologických onemocnění,“ dodal Venos. Plynové injekce se používají při bolestivých onemocněních pohybového aparátu a při bolesti zad či kloubů.

Při této metodě se používají tenoučké inzulínové jehly, takže klient vpich téměř necítí. Po chvíli ucítí tlak v tkáni, po němž nastoupí hřejivý pocit v místě aplikace. Délka celé léčby se pohybuje okolo jedné minuty.

Druhou nadstandardní službou je Poradna pro Pohybový psychomotorický vývoj u dětí. Služba zahrnuje vyšetření fyzioterapeutem, specialistou pro reflexní terapii a zhodnocení stavu vývoje eventuálně doporučení lékařského vyšetření dětským neurologem. „Vzniklo to spíš na popud maminek, které tady chodí a často se ptají na děti ve svém okolí. Protože jsme zjistili, že je poptávka po těchto informacích, rozhodli jsme se, že tuto službu otevřeme,“ zmínila fyzioterapeutka Helena Jiřičková s tím, že tato služba rozhodně nenahrazuje vyšetření dětským neurologem nebo ortopedem. „Poradna může rodičům pomoci poukázat na některé nápadnosti v pohybovém projevu dítěte, kterých si mají všímat, může jim také pomoci, jak s dítětem zacházet, jak s ním manipulovat a tak dále,“ doplnila Jiřičková. „Někdy jsou takové nápadnosti, které nejsou pro pediatra tak zřejmé, ale my, protože jsme v tom pohybu tak proškoleni, můžeme maminkám přidat informaci navíc, nebo je i uklidnit.“

Baňkování, plynové injekce i poradna jsou služby, které pojišťovna nehradí a pacienti si je musejí zaplatit sami. Na internetových stránkách nemocnice www.nspnj.cz lze nalézt podrobnější informace i ceník služeb.

Autor: Věra Růčková

8.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení