VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice si pochvaluje nový parkovací systém

Nový Jičín - Již přes tři měsíce má novojičínská nemocnice nový parkovací systém, který nyní vyhodnotila jako úspěšný. Pacienti a návštěvníci teď mají dostatek parkovacích míst.

15.12.2008 2
SDÍLEJ:

Pacienti a návštěvníci již nemají problém zaparkovat u novojičínské nemocnice.Foto: Deník/Adam Knesl

Na konci prázdnin se rozhodlo vedení Nemocnice s poliklinikou v Novém Jičíně (NsPNJ) vyřešit dlouhodobý problém na stále zaplněném parkovišti na ulici K nemocnici. To sloužilo zároveň jak pacientům a návštěvníkům, tak i zaměstnancům. Najít zde volné místo byl někdy až nadlidský výkon, některá vozidla stála na okolních komunikacích. Proto byla na parkoviště umístěna závora, která je automaticky zablokována při jeho zaplnění, a pracovníci nemocnice zde parkovat nesmějí.

„Potřebovali jsme vyřešit systém parkování při stávající kapacitě míst a zajistit volný vjezd vozů rychlé záchranné pomoci do areálu nemocnice. Proto jsem přistoupil k nepopulárním opatřením směrem k zaměstnancům, kteří parkoviště před nemocnicí hojně využívali, a vyčlenil jim jiná místa,“ sdělil Radan Gocal, ředitel novojičínské nemocnice. Ti nyní mají v areálu zdravotnického zařízení přes〜ně určena místa pro svá vozidla. Dále je jim k dispozici parkoviště u zimního stadionu, prostory u internátu a samozřejmě okolní komunikace, především ulice Slovanská. Ta je ve všední dny doslova zahlcena zaparkovanými automobily.

Vedení nemocnice si nové opatření po třech měsících provozu pochvaluje. „Nyní vládne na parkovišti klid a pacienti najdou vždy místo k parkování,“ zhodnotila nynější stav Simona Součková, tisková mluvčí NsPNJ.

I když je parkování zpoplatněno, za prvních dvacet minut nezaplatí návštěvníci ani korunu. Poté je každá hodina vyjde na deset korun, avšak maximálně zaplatí za den sto korun. „Výši poplatku považujeme za symbolickou a přijatelnou,“ uvedla ekonomka nemocnice Hana Bezděková. Změny nastaly také při vjezdech do samotného areálu nemocnice. „V případě, že se jedná o doprovod pacientů, je vjezd časově omezen na dvacet minut a je bez poplatku. Je to dostatek času na to, aby řidič zavezl pacienta na dané oddělení a autem vjel zpět na parkoviště před nemocnicí,“ objasnila Součková a dodala, že pokud dotyčný zůstane parkovat v areálu, po bezplatných dvaceti minutách ho každá hodina vyjde na dvacet korun.

Výjimku ovšem mají pacienti těžce nemocní, pro něž je vyčleněno před budovou interny patnáct parkovacích míst, která mohou využívat po libovolnou dobu zdarma. „Při výjezdu se musí pacient prokázat potvrzeným lístkem a razítkem příslušného pracoviště, kde byl ošetřen nebo na kontrole. Invalidům jsou vyčleněna uvnitř areálu nemocnice tři místa. Opatření jsou účinná,“ dodal ředitel Gocal.

Autor: Adam Knesl

15.12.2008 VSTUP DO DISKUSE 2
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení