VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nemocnice v Odrách je v mezinárodním projektu

Odry – Do mezinárodního výzkumného projektu Shelter, se zapojila Městská nemocnice v Odrách, konkrétně její lůžková složka, léčebna dlouhodobě nemocných.

26.10.2009
SDÍLEJ:

Městská nemocnice v Odrách.Foto: Deník/Ivan Pavelek

Projekt Shelter se současně uskutečňuje v devíti evropských zemích, České republice je to pod vedením profesorky Evy Topinkové z Geriatrické kliniky Všeobecné fakultní nemocnice a l. Lékařské fakulty v Praze. Projekt je financován grantem Evropské komise a l. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

„Cílem projektu je pomocí komplexního zhodnocení zdravotních a sociálních charakteristik zlepšit diagnostiku dosud nerozpoznaných klinických problémů a navrhnout plán péče, odpovídající co možná nejlépe potřebám konkrétního pacienta,“ vysvětlil Zdeněk Skařupa, ředitel Městské nemocnice v Odrách a poznamenal, že v evropském regionu je poskytování dlouhodobé péče velmi různorodé a je velmi obtížné porovnat situaci mezi jednotlivými zeměmi. Právě použití jednotné metodiky sběru klinických dat umožní porovnání charakteristiky pacientů i rozsah a kvalitu péče, kterou jim jednotlivá zařízení poskytují. Údaje, získané v projektu, pak mohou být využity pro péči v jednotlivých zařízeních.

„Bude zachována anonymita a důvěrný ráz všech citlivých údajů v souladu s platnou legislativou. Údaje budou zaznamenávány celkem třikrát v průběhu jednoho roku. Bude se jednat také o údaje o pobytu v nemocnici nebo jiných zařízeních,“ doplnil Skařupa.

Souhrnné hodnocení dat pro všechna evropská centra, která se účastní v projektu SHELTER, zajišťuje Geriatrická klinika Lékařské fakulty Katolické univerzity v Římě pod vedením profesora Roberta Bernabei. „Po nezbytném teoretickém zaškolení části našeho zdravotnického personálu, jsme společně s profesorkou Topinkovou provedli první ze tří šetření přímo u lůžek pacientů. Již během tohoto prvního sběru dat profesorka Topinková hodnotila zdravotní péči o pacienty LDN Městské nemocnice v Odrách velmi kladně a jako zcela srovnatelnou s péčí na jí řízené Geriatrické klinice v Praze,“ uzavřel ředitel oderské nemocnice.

Přečtěte si také:

Nemocnice v Odrách má nový sanitní vůz

Nemocnice v Odrách dále modernizuje

Autor: Ivan Pavelek

26.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

JEDNA Z NADĚJÍ novojičínského plaveckého klubu Marie Skopalová (uprostřed) ukázala hned na úvod sezony výtečnou formu.

Skopalová přivezla ze Znojma zlato

ZÁVIŠICKÝ TALENT Radek Rýpar (vpravo) získal na Českém poháru v Brně v nabité konkurenci bronz. Na snímku s rovněž bronzovým Danem Šimkem. Snímky. TJ Závišice

Závišické judo znovu ukázalo kvalitu

V Bílovci se bude stavět křížová cesta

Křížová cesta povede z Bílovce směrem na Bílov a hotová má být na jaře příštího roku.

Obec Mořkov chce zvelebit centrum

Odkup pozemku od Jednoty Hodonín schválili zastupitelé Mořkova.

Hokejisté kopřivnické Tatry pomohli dobré věci

Druholigoví hokejisté Tatry Kopřivnice společně darovali krev v Krevním centru Fakultní nemocnice v Ostravě-Porubě.   

Evropské poháry? Postupně za tím půjdeme

Říká v rozhovoru pro Deník spojka extraligové Kopřivnice Patrik Fulnek, který by rád pomohl naplnit čtyřletou vizi klubu.  

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení