Právě onemocnění dýchacích cest, zlomenin či problémů se srdcem, zejména u starších lidí, se v těchto dnech většina z nás bojí. Nemocnice na Novojičínsku ale oponují, že zatím ani několik dní vkuse trvající mrazy zatím žádnou výjimečnou situaci nezapříčinily. „V tuto chvíli mohu říci, že naše nemocnice nezaznamenala nárůst pacientů v souvislosti s mrazivým počasím,“ uvedl tiskový mluvčí společnosti Agel, která Nemocnici s poliklinikou v Novém Jičíně v pronájmu.

Podobná odpověď zazněla také z úst primáře Interního oddělení Bílovecké nemocnice Bořka Lačňáka. „Zatím u nemůžu říct, že bychom přijali nějaký výjimečný případ, nějakého zmrzlého člověka či něco podobného. Ti, kteří mají nějaké drobné omrzliny častěji než k nám jdou přímo na chirurgii . Na interně se ale zatím ani nezdá, že by počasí způsobilo více infarktů nebo angin pectoris,“ sdělil Lačník s tím, že mu to připadá jako obvyklý stav.

Více případů zaměstnává sestry a doktory na chirurgii. „Zlomenin je v současné době, kdy jsou venku ty velké mrazy a chodníky jsou hodně namrzlé, nejčastějším zraněním, které ošetřujeme,“potvrdil primář bílovecké chirurgie Václav Kameníček a dodal: „Nejvíc pády odnáší předloktí a kotníky. Klasicky pak našimi pacienty jsou senioři. U nich pády souvisí s horší pohyblivostí a náchylností ke zlomeninám čehokoliv.“