Donedávna zanedbané místo nový nájemce postupně zvelebuje. „Plochu upravujeme od loňského listopadu. Už jsme vyčistili místa mezi jednotlivými panely a odstranění dřevin,“ sdělil Miroslav Pernický z novojičínské firmy zabývající se prodejem podlahových krytin, barev a laků. „Odvozili jsme sedm kontejnerů odpadu,“ potvrdila majitelka firmy Kateřina Pernická s tím, že nemocnice jim plochu, včetně bývalé spalovny, o velikosti 1301 metrů čtverečních pronajala na jeden rok. „S příslibem na pět let,“ doplnila Pernická.

O místě před internátem hovořili loni v prosinci i místní radní. „Jedná se o vhodnou lokalitu pro parkovaní. V této záležitosti bychom chtěli jednat i s vedením nemocnice,“ uvedl před čtrnácti dny Deníku místostarosta Nového Jičína Milan Šturm. „Nemocnici jsme již dříve žádali, aby zajistila pro své klienty více parkovacích míst,“ dodal s tím, že stávající parkoviště před nemocnicí je nedostačující a další místa v blízkosti špitálu by řidiči jistě uvítali. Šturm také připomněl, že město další možnost parkování nedaleko nemocnice již zajistilo, a to v místě u zimního stadionu. O novém nájemci město nemělo tušení. „Tuto informaci slyším prvně,“ sdělil včera Šturm. „Plocha patří nemocnici, tudíž je její věcí, jak s místem naloží,“ dodal místostarosta.

„Plocha u bývalé spalovny, kterou nemocnice firmě pronajala, je k parkování nevhodná. Vyžadovalo by to velké investice, týkající se zpevnění plochy, proto se vedení nemocnice rozhodlo místo pronajmout,“ vysvětlila mluvčí nemocnice Simona Součková s tím, že nemocnice s rozšířením parkovacích míst do budoucna počítá. „A to v místech pod internátem před budovou skladu,“ dodala.