Tentokrát byly pro výzdobu zvoleny motivy zvířat z džungle. Lev, tygr, opice a mnoho dalších tak vítají všechny, kteří procházejí dlouhou spojovací chodbou. V minulosti již podobnou proměnou prošly stěny neurologického oddělení.

Podle informací vedení by ani v budoucnu další zkrášlování pro mnohé stresujícího prostředí nemělo chybět.

„Spojovací chodbou denně prochází pacienti nebo jsou tudy převáženi na vozíčcích i na lůžkách. Samozřejmě tudy prochází i personál a návštěvy. Všichni proto jistě ocení, že dlouhý průchod mezi budovami je nově pestřejší a veselejší.

Doufáme, že to pacientům pomůže nejednou se rozptýlit či pozvednout náladu," říká manažerka kvality Nemocnice Nový Jičín Olga Sekerášová s tím, že psychická stránka hraje při léčbě významnou roli a mnohdy jsou to i zdánlivé drobnosti, které mohou pomoci.

Studenti z novojičínské střední školy výmalbou chodby strávili desítky hodin. Výsledkem je plejáda kompozic na téma fauny z džungle.

Na chodbě ale stále zůstává množství volných ploch, a tak se žáci chystají se štětci a barvami dorazit znovu v příštím školním roce.

„Z malování na zdi nemocnice se tak stává již tradice, která odstartovala v létě minulého roku. Tehdy studenti oboru reprodukční grafik vyzdobili zdi neurologického oddělení přírodními malbami zvířat i rostlin a přidali i malou obrazovou galerii," uvedla tisková mluvčí nemocnice patřící pod skupinu Agel Radka Miloševská.